Aplikace, které využijte při cestě do Chorvatska


ubytování Chorvatsko

Plánujete cestu do Chorvatska autem? Pokud ano, máme pro vás tip na dvě chytré aplikace, které rozhodně při cestě k Jadranu využijete. Chcete-li si usnadnit svou dovolenou, není nic jednoduššího, než si je stáhnout do svého mobilu nebo tabletu a minimálně je vyzkoušet. Uvidíte sami, že vám přijdou na cestě vhod.

První aplikace, kterou vám chceme představit, je mapový průvodce. Kdekoliv si tak můžete zjistit, kde je nejbližší benzínová stanice nebo se přesně nachází například přístav s trajektem.

HAKmap

Jedná se o mapovou aplikaci Chorvatského autoklubu, který má zkratku HAK (Hrvatski Autoklub). Bohužel není v českém jazyce a ani se v češtině prozatím neplánuje vyrábět, ale existuje její anglická verze.

Kromě toho si můžete zvolit třeba italštinu, němčinu a samozřejmě je k dispozici také chorvatština.

K tomu, aby vám aplikace fungovala je zapotřebí internetové připojení, což je možná její jediná nevýhoda. Dnešní svět je však naštěstí protkaný wifi sítí, takže najít internet nebude až takový problém. A kdyby přece jen byl a vy jste potřebovali informaci opravdu nutně, stačí krátké připojení, které váš telefonní účet určitě nezruinuje ani v případě, že nebudete mít koupený cestovní datový balíček.

Aplikace HAK map

Nastavení a možnosti filtrace

Po stažení aplikace se nejdříve zaměřte na nastavení. Kromě jazyka zde můžete zvolit typ vozu, s jakým cestujete, jaké berete pohonné hmoty a jaké volíte trasy – buď ty nejrychlejší nebo nejkratší.

Teď už se můžeme věnovat samotné mapě. V menu si lehce vyselektujete, co na mapě potřebujete zobrazit – mohou to být bankomaty, čerpací stanice, parkovací zóny, a jiné. V případě nehody si můžete zobrazit nejbližší autoopravnu, zdravotnické zařízení nebo případně ubytování, když budete vědět, že se moc daleko nedostanete.

ČTĚTĚ:   Riviéra sedmi Kaštelů – dovolená v oáze klidu

Aplikace HAK map

Nechybí tu ani seznam obchodů s potravinami a drogérií a informace tu najdete také o počasí. Po kliknutá na tuto  možnost se vám na mapě ukážou jednoduché symboly slunce, mráčku nebo deště. Získáte tak alespoň přibližný obrázek o stavu počasí. Škoda, že se nezobrazují teploty vzduchu a moře, ale zkrátka tato aplikace nedokáže zobrazovat úplně všechno.

Croatia Traffic Info – HAK

Druhou aplikací, kterou určitě každý řidič mířící do Chorvatska ocení, je Croatia Traffic Info HAK. Díky budete mít stále přehled o tom, co se děje na vozovce. Jedná se o aplikaci, která poskytuje aktuální informace o dopravní situaci na silnicích stejně jako další potřebné informace pro cestovatele. Opět si jí můžete nastavit v angličtině, němčině, italštině nebo chorvatštině.

Aplikace Croatia Traffic Info HAK

Hlavní menu: všechny potřebné informace pro řidiče na jednom místě

Hned po nastavení jazyka se vám zobrazí informace o maximální možné rychlosti ve městě, mimo město a na dálnici a o povoleném množství alkoholu v krvi. Poté hned přichází hlavní nabídka, kde si můžete zvolit, co chcete zobrazit. Můžete si zavolat dopravní asistenci, najít nejbližší čerpací stanici, aktuální cenu benzínu a co je možná nejdůležitější zjistit stav silničního provozu. Zobrazí se vám veškerá zpomalení, omezení, práce a fronty na silnicích. Součástí je také odhad, jak bude situace vypadat v blízké budoucnosti.

Aplikace Croatia Traffic Info HAK

Také si v této aplikaci můžete na mapě na těch nejdůležitějších silnicích Chorvatska vyhledat web kamery a podívat se na stav v aktuálním čase. A samozřejmě zde nechybí informace o mýtném: kde se platí a v jaké částce.

Dobrou službou je také funkce, která vás navede ke svému zaparkovanému vozu. Uložíte si lokaci, na které parkujete a cestu zpět najdete díky navigaci, která se vám v aplikaci zobrazí.

Obě aplikace jsou zdarma a Chorvatský autoklub rozhodně neuvažuje o jejich zpoplatnění. Usnadněte si své cestování. Předtím než vyrazíte do Chorvatska na svou očekávanou dovolenou, určitě si aplikace stáhněte a vyzkoušejte. Nic za to nedáte a smazat je můžete vždycky. Přejeme vám šťastnou cestu!

ČTĚTĚ:   Paklené ostrovy - pohodová dovolená

 

levné apartmány Chorvatsko
Levné ubytování v Chorvatsku

Aplikace, které využijte při cestě do Chorvatska
5 (100%) 1 hlas[ů]

3 Responses to Aplikace, které využijte při cestě do Chorvatska

  1. Renáta Holešínská

    Pavla Holešinská Konečná, Danuše Křiváková, Václav Holešínský, Lubomír Barák

  2. Tereza Šmoldasová

    Je to skvele! Predevcirem pri projizdeni jsme hodne vyuzili!

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Srp 2017, Kategorie : Chorvatsko