Autem po Istrii


ubytování Chorvatsko

Půvabnou krajinu Istrie můžete poznat během výletního okruhu z východního pobřeží, konkrétněji z Kvarnerského zálivu, přes pohoří Učka do nejmenšího města světa. Trasa vede z Opatije přes Učku, Hum, Pazin, Lovran zpět do Opatije, měří zhruba 140 km a dá se absolvovat za jeden den.

Dvě krasová pásma z bílého vápence, Čičarja a Učka, oddělují jako ochranný val Istrijský poloostrov na severu od chorvatského a slovinského vnitrozemí, na východě od jaderských vod Kvarnerského zálivu.ISTRIA

Město Opatije je proslulé svým příznivým klimatem, díky kterému zde vznikly přímořské lázně. Vzhled města dodnes utvářejí honosné vily a hotelové paláce, stejně tak nádherné zahrady a parky. Na okolních horských vrcholech se můžete nadýchat svěžího vzduchu ve volné přírodě a těšit se úžasnými výhledy na celý Kvarnerský záliv s přístavním městem Rijekou a ostrovy Cres a Krk. Asi 3 km od centra Opatije, v obci Matulji, odbočují dvě silnice vedoucí přes pohoří Učka do vnitrozemí.

Půvabnější krajinou vede stará silnice přes vesnici Veprinac nahoru k průsmyku Poklon ve výšce 922 metrů. Z tamního hotelu můžete pěšky vystoupat na 1401 m vysoký Vojak, nejvyšší vrchol pohoří Učka a pokochat se úchvatným výhledem na moře. Za průsmykem klesá silnice dolů a na pravé straně se zvedá mohutný masiv Čičarija. Asi po 18 km odbočuje silnice do Humu, nejmenšího města světa. Kdysi to bylo hustě zalidněné posádkové město s opevněním, dnes tu zbylo pouhých deset domů. Po dalších 10 km přijedete do města Buzet. Jeho staré jádro obehnané hradbami se rozkládá na návrší pod pohořím a z hradeb se vám naskytne krásný výhled na údolí řeky Mirny, podél níž se vine silnice do Buje. Dalších asi 24 km jízdy přes Sovinjsko Polje, Prodani a Draguč budete moci obdivovat nekrásnější panoramatické rozhledy, ale také zažít původní Istrii a lidi, kteří jsou svým svérázným způsobem života spjati se zdejší přírodou.

ČTĚTĚ:   Aquapark Istralandia

Do Kvarnerského zálivu se budete vracet přes pozoruhodnou opevněnou obec Gračišče a Plomin. Pro posledních 35 km do Opatije zvolte pobřežní silnici, která se vine po úzkém pásu pobřeží podél strmých skal pohoří Učka.

 

Velký průvodce na cestu do Chorvatska

Ještě více informací k vaší cestě do Chorvatska získáte v elektronické knize, kterou si můžete na této stránce stáhnout a kdykoli v ní listovat, aby vás nic nezaskočilo.
Připravili jsme pro vás totiž „ebook“ ve kterém jsme přehledně popsali vše co budete potřebovat na cestu do Chorvatska.
Tuto knížku si možete ihned ZDARMA stáhnout právě zde – Klikněte vlevo dole na „Velký průvodce na cestu do Chorvatska“ a stáhněte si zdarma ebook neboli elektronickou knížku kde najdete veškeré informace o cestě do Chorvatska, potřebných dokladech, cenách mýta a mnoho dalšího!

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvc 2014, Kategorie : Magazín