Autem na ostrov Krk


ubytování Chorvatsko

Krk je nejbližší chorvatský ostrov, na který se dá z naší země dojet. Možná je to vlastně nejbližší ostrov k nám vůbec. Máme to ale štěstí, že se jedná o jeden z nejkrásnějších z celého Chorvatska. Alespoň já si to tedy myslím.

Vypravili jsme se na ostrov Krk automobilem pěkně ve čtyřech, takže spaní po cestě nepřipadalo v úvahu. Naštěstí to ani není nutné, jelikož se tam s malými přestávkami dostanete za 9 hodin.

Ostrov Krk nás přivítal krásným počasím a čerstvým mořským vzduchem. Krk je hustě osídlen na severu. Pobřeží ostrova je dosti strmé a skalnaté a na východě pěkně fouká. Slyšeli jste už někdy pojem bóra? Jadranské větry? Jsou to větry, které vanou na východním pobřeží z pevniny na moře a jsou velmi nebezpečné pro jachtaře, ale také obyčejné plavce. Mohou přijít z čistého nebe a způsobit všem lidem na moři pěknou paseku. Bóra dokáže vytvořit vlnu vysokou až 3 metry. Východnímu pobřeží jsme se proto taktně vyhnuli.

ostrov Krk

Ubytovali jsme se ve městě Krk, které tvoří správní středisko tohoto ostrova. Přestože se jedná o poměrně velký ostrov, pravděpodobně se nevyplatí po dobu dovolené přemisťovat a ubytovat se jinde. Máte-li auto, jednoduše a rychle se dostanete na výlet kamkoliv po ostrově a s největší pravděpodobností stejně, jako my, zůstanete pouze v jeho jižní části.

Ostrov je poměrně hodně zalesněn, ale najdete tu také spoustu pastvin, kde se pasou ovce. Daří se tu i plodinám, jako je ovoce, zelenina a hlavně milované olivy. Narazíte i na vinnou révu, ale kvalita místních odrůd mi není nijak známá, tak nemohu bohužel žádné víno doporučit. To však neznamená, že by nemohlo být lahodné.

Čím vás dostane město Krk

Město Krk je město bohaté na historické památky. Je to malebné krásné pobřežní město, ve kterém dominuje nádherná katedrála a mohutné opevnění, díky kterému si budete přidat, jako byste byly u hradeb nějakého středověkého města. Město Krk má krásné ulice plné příjemných kaváren a tím, že je na pobřeží tu není takové dusno. Jsou tu i výborné restaurace, kde nesmíte vynechat ochutnávku ryb a mořských plodů.

Poblíž města najdete pláž, která se nachází u restaurace Karaka a má modrou vlajku. Na ostrově Krk je vůbec spousta pláží s modrou vlajkou. Pokud byste nevěděli, co to znamená, zde malé vysvětlení: modrá vlajka je mezinárodní ocenění za ochranu životního prostředí a ekologii. Tyto vlajky se udělují těm plážím, které zaručují udržované prostředí, čistotu pláže i moře a také upravenost a vysokou kvalitu služeb.

město krk

Ostrovní pláže

Mnoho krásných pláží na ostrově Krk je přístupných pouze z moře. Bohužel jsme žádnou loď neměli, takže jsme byli odkázáni jen na ty pláže, ke kterým se dalo dojet nebo dojít. Jedna z krásných pláží, kam nevedou silnice, ale můžete tam sejít, je pláž u města Punat a nachází se u Staré Bašky na jihu ostrova. Z Punatu musíte jet na Starou Bašku, tam zaparkovat a sejít dolů úzkou cestičkou. Tato krásná pláž se jmenuje Oprna a je tvořena pískem a malými oblázky.

Historické městečko Baška

Samozřejmě jsme navštívili město Baška, o kterém se toho už tolik napovídalo. Ano, Baška je opravdu kouzelné městečko, které nás zlákalo svým tajemným kouzlem a ještě kouzelnější dlouhou pláží. Jemný písek a pozvolný vstup do moře, to je něco pro dovolenkové lenochy. Alespoň jeden nebo dva dny doporučuji tady prolenošit. Až vás to přestane bavit, vydejte se do labyrintu křivolakých uliček starého města Bašky. Nádherou tohoto starobylého městečka budete okouzleni.

Baška

Punat a tajemný ostrov

V našem okolí jsme nemohli vynechat ani město Punat, kde jsme obdivovali překrásné jachty a říkali si, že příště tu dovolenou vezmeme v jiném stylu. Poblíž Punatu se nachází malý ostrůvek jako z pohádky, Košljun. Je usazený přímo uprostřed Punatské a Košljunské zátoky. Dá se na něj jet výletní lodí z městského přístavu a to jsme také udělali. Vzdálenost mezi přístavem a ostrůvkem je jen 750 metrů, ale i tak to je velice příjemná vyjížďka. Na ostrově není nic, jen pro nás tajuplný klášter. Ostrůvek má podivnou, vážnou atmosféru, nikoliv však nepříjemnou. Konají se zde letní koncerty vážné hudby, což jsme však my propásli.

Město na skále: Vrbnik

Během naší dovolené jsme stihli navštívit ještě město Vrbnik, abychom viděli také druhou stranu ostrova. Vrbnik je opravdu překrásné historické městečko, které je postavené na skále. Okolo jsou i příjemné pláže, kam se dá dojet autem, takže výlet sem se rozhodně vyplatí.

Z ostrova Krk jsme byli zkrátka nadšení a příště, pokud stále nebudeme mít jachtu, se asi vypravíme někam dál. Možná na nedaleký ostrov Lošinj.

 

levné apartmány Krk
Ubytování na Krku

Autem na ostrov Krk
5 (100%) 1 hlas[ů]
Klikněte a vyberte službu přes kterou vložíte komentář

29 komentářů k “Autem na ostrov Krk”

 1. Rovinj je Rovinj,Krk Ljepi

 2. Makaka Matanana Makaka Matanana napsal:

  ♥ Baška ♥

 3. Nejlepší je stejně souostroví Cres-Lošinj a stejnojmenná města Cres, Mali Lošinj a Veli Lošinj.

 4. Jarek Vrana Jarek Vrana napsal:

  Jana Vaculíková

 5. Dagmar Tupcová Dagmar Tupcová napsal:

  Krk -Baska uzasny !!!

 6. Krk-Krk. .úžasné léto

 7. Takový Hvar nemá chybu.

 8. Milan Mrázek Milan Mrázek napsal:

  Jezdíme na Šilo a nadhera příští rok znova !

 9. Ano pan Milan Mrázek ma pravdu je tam krásně a příští rok tam zase jedeme

 10. není spravedlivé říkat, že tam nebo tam je to nejhezčí, každému se líbí něco jiného, mě osobně fascinuje Biokovo pod mrakem na Makarské

 11. David Krčmář David Krčmář napsal:

  Byli jsme ve Staré Bašce a bylo to tam kouzelný…

 12. Sven Šemovčan Sven Šemovčan napsal:

  Njivice ❤, jsem Chorvat, bydlim ve Zaboku, a každe leto jsem tam, jen 2 hodin za cestovat Zabok – Njivice (Krk)

 13. https://www.facebook.com/groups/774225942676175/?fref=ts

  Apartments in Croatia – Welcome in our group 😀

 14. https://www.facebook.com/groups/774225942676175/?fref=ts

  Apartments in Croatia – Welcome in our group 😀

 15. https://www.facebook.com/groups/774225942676175/?fref=ts

  Apartments in Croatia – Welcome in our group 😀

 16. https://www.facebook.com/groups/774225942676175/?fref=ts

  Apartments in Croatia – Welcome in our group 😀

 17. https://www.facebook.com/groups/774225942676175/?fref=ts

  Apartments in Croatia – Welcome in our group 😀

 18. https://www.facebook.com/groups/774225942676175/?fref=ts

  Apartments in Croatia – Welcome in our group 😀

 19. https://www.facebook.com/groups/774225942676175/?fref=ts

  Apartments in Croatia – Welcome in our group 😀

 20. https://www.facebook.com/groups/774225942676175/?fref=ts

  Apartments in Croatia – Welcome in our group 😀

 21. https://www.facebook.com/groups/774225942676175/?fref=ts

  Apartments in Croatia – Welcome in our group 😀

 22. https://www.facebook.com/groups/774225942676175/?fref=ts

  Apartments in Croatia – Welcome in our group 😀

 23. https://www.facebook.com/groups/774225942676175/?fref=ts

  Apartments in Croatia – Welcome in our group 😀

 24. https://www.facebook.com/groups/774225942676175/?fref=ts

  Apartments in Croatia – Welcome in our group 😀

 25. https://www.facebook.com/groups/774225942676175/?fref=ts

  Apartments in Croatia – Welcome in our group 😀

 26. Andrej Biernat Andrej Biernat napsal:

  Cely ostrov sme presli a je nadherny☺

 27. Také jezdíme na ostrov Krk – kemp Ježevac – a zatím známe hlavně město Krk a z okolí městečka Punat, Stará Baška a Vrbnik. A právě ve Vrbniku mají lahodné víno – Zlatna Vrbnicka zlahtina. 🙂

 28. Jan Málek Jan Málek napsal:

  Rád se budu do Baški a Vrbniku vracet a oživovat krásná v zpomínky.

Napsat komentář


publikováno: Říj 2016, Kategorie : Chorvatsko