Autobusem do Chorvatska


ubytování Chorvatsko

Jednou z možností, jak se dostat k Jadranu, je autobusová přeprava. Z Čech vyráží několik ověřených a profesionálních dopravců, kteří disponují velmi komfortními autobusy a samozřejmě zkušenými řidiči. Cesta tak bývá příjemná a samozřejmostí jsou časté zastávky. Přinášíme vám základní přehled dopravců, kteří míří z Čech možná i do toho vašeho oblíbeného letoviska.

PROČ JET NA DOVOLENOU DO CHORVATSKA AUTOBUSEM?

Unavené oči, bolavá záda, rodinné šarvátky a neustálý boj s GPS. I tak vypadá běžná realita cestování v osobním voze. Poplatky na chorvatských dálnicích a silnicích mohou značně navýšit Váš rozpočet vyčleněný na dovolenou. Při využití služeb autobusové společnosti si můžete tyto starosti odpustit a finanční prostředky využít dle vlastní volby.
Cestou autobusem se můžete věnovat aktivitám, na které byste během řízení vašeho osobního vozu neměli čas. Například četbě časopisu nebo napínavého románu, shlédnutí filmových trháků atd.

Gumdrop

Máte právě chuť na chlazený nápoj nebo teplou kávu a teprve před chvílí jste absolvovali vaši naplánovanou zastávku? Potřebujete si odskočit na toaletu? V autobusech Gumdrop žádný problém.
Cestu autobusem můžete mj. využít i k rozhovoru s ostatními cestujícími a zjistit cenné rady a informace o vaší cílové destinaci. Protože s námi cestují pravidelní klienti, je to ta nejjednodušší cesta, jak se dozvědět, kde se nejlépe najíte, kam si zajít nakoupit suvenýry, či kde si manželka a dcera koupí tu nejlepší kabelku a plavky. Takový pojízdný turistický průvodce, nemyslíte?
Jste unaveni a nechce se vám řídit? Chcete prostě jen zavřít oči a spát? V našich luxusních autobusech můžete. Na dovolenou si člověk jezdí odpočinout a absolvovat na začátku několikasetkilometrovou štreku znamená, že se první dny dovolené budete z cesty osobním vozem vzpamatovávat. Chcete-li si svou dovolenou užít již od prvního dne naplno, je autobus Gumdrop ta správná volba.
Více informací na www.gumdrop.cz nebo na tel. 739073732

Jadranexpres

Jedná se o společnost, která poskytuje přepravu do Chorvatska již 19 let. Nástupní místa má v Praze, Střechově, Humpolci, Jihlavě, Velkém Meziříčí, Brně, Břeclavi a v Bratislavě a dále pokračuje až do obce Gradac na jihu Chorvatska. Celkem si můžete zvolit ze 71 míst v Chorvatsku.

ČTĚTĚ:   Pag je ideální místo k odpočinku. Když se nekoná letní karneval!

Jednosměrná cesta s jakýmkoliv nástupním i výstupním místem stojí 1500 Kč, cena zpáteční jízdenky 2300 Kč. Autobus vyráží z Prahy v pátek  ve 13:30. Vždy daný termín vyjíždí více autobusů a cestující jsou rozděleni tak, aby se dělalo co nejméně zastávek v Chorvatsku.

Zpět se vrací Jadranexpres každou sobotu v 18:00 z Gradace.

Autobus

Regiojet

Do chorvatských letovisek míří také pravidelně od konce května do října autobus společnosti Regiojet. Ceny jsou velmi podobné, na výběr tu však máte z méně výstupních zastávek. Regiojet disponuje velmi pohodlnými autobusy se vším komfortem na palubě včetně možnosti pouštění filmů, radia, seriálů nebo hraní her. V současné době nejsou ještě stanoveny jízdní řády. Bude-li to však jako loňský rok, bude autobus opět vyrážet z Čech (Praha, Brno, Bratislava, Vídeň) v pátek. K lince by opět měly být zajištěny přípoje z mnoha jiných měst ČR v rámci sítě RegioJet.

A kam Regiojet míří? Určitě v seznamu najdete Zadar, Šibenik, Vodice nebo oblíbený Biograd na Moru. Z Chorvatska zpět do Čech se bude autobus vracet v sobotu ve večerních hodinách.

Flixbus a Eurolines

Ani Flixbus se nenechá zahanbit. Do chorvatských letovisek vás odveze taktéž. Loňský rok od června rozšířil nabídku spojů s jadranským pobřežím o letoviska v jižní části Chorvatska, jako je Šibenik, Trogir, Split. Jízdenky bylo možné pořídit za 1229 Kč. Další dopravce, který jezdí do Chorvatska, je Eurolines, který loni dokonce jezdil 2x týdně – v pátek a ve středu.

Autobus

Je však potřeba si veškeré informace ověřit měsíc až dva před plánovanou dovolenou, kdy dopravce zveřejní aktuální jízdní řády a ceny. Vybrat si pak můžete jednoduše takového, který pojede na místo, které chcete navštívit v den, který se vám hodí.

Cesta autobusem je cesta bez starostí

Jízda zpravidla trvá okolo 14 hodin, míříte-li do Zadaru. Ve Splitu můžete být cca za 17 hodin od „nalodění“ v Praze. Je to o několik hodin déle než autem, ale cesta autobusem má mnohé jiné výhody. Nemusíte se starat o provoz, v klidu si můžete zdřímnout. Nemusíte bloudit ve Slovinsku při hledání té nejlepší cesty, nervovat se s řidiči, řešit problémy s cizinci. Do autobusu zkrátka nastoupíte a za několik hodin vystoupíte tam, kde jste si přáli. Jak se vám to líbí?

ČTĚTĚ:   Nin u Zadaru - severní Dalmácie

Pro mladé i starší ročníky

Autobusová doprava představuje velké pohodlí především pro starší turisty, kteří už řídit nechtějí nebo nemohou a letadlům ve svém věku příliš nedůvěřují. Ani mladí nemusí pohrdnout jízdě autobusem. Jedná se o levnou cestu, kdy jim odpadnou problémy s mnohahodinovým řízením. S dětmi to může být komplikovanější, ale pokud jsou již školou povinní, ani jim nemusí výlet autobusem nijak zásadně vadit.

levné apartmány Chorvatsko
Levné ubytování v Chorvatsku

Autobusem do Chorvatska
4.6 (92%) 5 hlas[ů]

5 Responses to Autobusem do Chorvatska

  1. Jiří Schneider

    A teď z jiného soudku. S manželkou jsme absolvovali autobusem 3 sezony na Murteru s dnes již neexistující cestovkou Boš. Autobusy poskytovala soukromá pražská přepravní společnost – jak busy tak řidiči OK. Z Brna v 19:00 a okolo 9:00 na Murteru. Autobusy umožňovaly „lůžkovou úpravu“, takže s normálními cestujícími paráda. Ovšem tady byl ten hlavní háček. Stálí „účastníci zájezdu – důchodci“ si usurpovali místa na spaní po jednom, když ale kvůli kapacitě se muselo spát po dvou vedle sebe. O nějakých radách kam nejlépe nemohlo být ani řeči. Pobyt byl fajn, žádný luxus ale v ceně zhruba 12kKč za 10 dní čistého pobytu ve dvou a dopravy člověk nemůže chtít zázraky. Delegátka Eva z OV-Poruby byla excelentní. Zařídila vše na co si člověk vzpomněl a právě ona poradila kde co nejlépe. Od 2013 cestuji autem. Ano náklady jsou vyšší ale ta svoboda je k nezaplacení. Mohu si sebou vzít i člun, dron atd. Jsem bývalý řidič MKD, takže dlouhé cesty mi nedělají problémy ale stejně si užíváme i cestování. Jak říkám-jedu na dovolenou ne na termínovanou vykládku 🙂 První tří roky jsme jezdili na noc od asi 22:00 do 4:00 před Zágreb, kde jsme si dali asi 4 h oraz v autě (ve dvou to jde) a ráno pokračovali dále. Jde takhle zvládnout i Dubrovník v podě asi do 18:00 bez nějakého shonu. Předloni jsme k Primoštenu vyrazili ráno, jelikož jsem prohlásil, že dálnici v noci znám už dokonale. Jeli jsme z Ilzu v Rakousku dolů na Mureck a Ormož na SLO-HR hranici. Za slovinskou dálnici odmítám platit dohromady 30€ a venkov v A i SLO je krásný. Loni jsme cestu tam rozdělili na 2 dny se zastávkami v rakouském G3 (Primark) a přespáním za 700 Kč u hradu Trakoščan, který jsme si druhý den prohlédli a pokračovali dál k moři. Takže autobusem klidně – pro někoho jediná cesta k moři ale pokud to půjde já osobně volím svobodu auta. Ovšem bez nočních závodů 😀 😀 😀

  2. Emilie Kyselá

    Mám dlouholeté a velmi dobré zkušenosti s Jadranexpres.

  3. Autobusem? Ani omylem. Když už si odmyslíme ten fakt, že za čtyři lidi to stojí skoro dvakrát tolik co auto, tak rozhodně nechci trávit dovolenou na trase pokoj-pláž. Mám chuť na výlet? OK, jedu. Chci si dojet třeba na východ slunce na Sv.Jure? Žádnej problém. Mám chuť si pobyt o pár dní prodloužit? No tak si ho prodloužím! Nehledě na to, že obvykle volíme ubytování mimo hlavní centra. Fakt nechápu lidi, které láká cesta narvaným busem na přeplněné pláže. Jo, pokud někdo autem nemůže, chápu. Ale dokud je volba, pak busem nikdy.

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Úno 2018, Kategorie : Chorvatsko