Baško Polje – pohoda na Makarské riviéře


ubytování Chorvatsko

Krásná oblázková pláž, stín borových lesů, azurová voda, čerstvý vzduch a vůně moře. Na Makarské riviéře můžete zažít jedinečnou dovolenou, která vám dlouhou dobu poté, co opět usednete doma ke své práci, bude doznívat v krásných vzpomínkách. My vás zveme na příjemné místo, které oplývá krásnou přírodou, klidem a snadnou dostupností do živějších letovisek.

Makarská riviéra – klenot dalmátského pobřeží

Makarská riviéra je vyhlášená chorvatská destinace, která se táhne v délce asi 60 kilometrů podél pobřeží od Brely po Gradac. Právě v tomto území najdete nejoblíbenější letoviska mnohých turistů, kteří se sem každoročně vracejí. Makarská riviéra je nazývána klenotem dalmátského pobřeží, a to díky překrásné přírodní scenérii, skvělým plážím i zajímavému kulturnímu dědictví.

Brela_Makarská riviéra

Někdo, kdo lokalitu zná, může možná namítnout, že Makarská riviéra je přeplněná turisty. No, není se čemu divit. Ale i těm, kteří vyhledávají spíše klidnější dovolenou, má co nabídnout. Například příjemnou obec Baško Polje.

Baško Polje – ve stínu borovic pod masivem Biokovo

Osadu a malé letovisko Baško Polje najdete na Makarské riviéře asi 2 kilometry na jihovýchod od známějšího a většího letoviska Baška Voda a cca 8 kilometrů od rušné Makarské. Baško Polje leží přímo na pobřeží v příjemném stínu borovicového lesa, který ho lemuje.

Krásné pláže, které jsou tvořeny malými oblázky vybízí k opalování a průzračně čisté moře vás bude každý den lákat do svých osvěžujících vod. Otočte se za sebe a relaxujte pohledem na dominantní vápencový hřeben pohoří Biokovo. Pláže mají příjemný a pozvolný vstup do vody, takže jsou ideální pro malé děti i starší turisty.

Pohodová dovolená v blízkosti rušných letovisek

Baško Polje vám přinese žádaný klid a pohodu, kterou můžete kdykoliv narušit zábavou v nedalekém letovisku Baška Voda. Udělejte si příjemnou procházku a dojděte do Bašky Vody pěšky. Cesta pro pěší, které se říká lungo mare, představuje skvělou promenádu, jež nejen tato dvě letoviska spojuje. Můžete posedět na lavičkách, které jsou zde umístěné, nebo si odpočinout ve stínu vysázených stromů.

ČTĚTĚ:   Vlakem a autobusem po Kvarneru

Co nabízí Baška Voda?

Přibližně za půl hodiny dojdete podél moře do letoviska Baška Voda. Původně malá osada, která vznikla díky pramenu, který zde byl objeven, je v dnešní době jedno z nejpopulárnějších letovisek Makarské riviéry.

Makarská

Bydlí zde téměř 3000 obyvatel, město je krásně upravené, plné zeleně i stromů. Máte zde na výběr z mnoha restaurací, kde si můžete dát skvělou večeři z čerstvých ryb. Město nabízí příjemné posezení v kavárnách a možnost nákupů v místních obchodech. Baška Voda nespí ani v noci. Budete-li mít náladu si trochu povyrazit, nemohli jste na Makarské riviéře (možná kromě samotného města Makarska) najít lepší místo.

Výlet do Makarske

Z vaší klidné dovolené v obci Baško Polje, která je ideální na relaxaci a užívání pohody, si můžete udělat jednodenní výlet do Makarske. Toto letovisko představuje srdce Dalmácie, které je proslulé svou promenádou se skvělými kavárnami a bary. Kromě hlučné a živé promenády si však můžete posedět i v malebném historickém centru. Kačičovo náměstí má úžasnou atmosféru, které vévodí pohled na barokní kostel sv. Marka. Budete-li mít čas, navštivte jedno z nejlepších muzeí mušlí na světě, které najdete v prostorách františkánského kláštera.

makarska

V letní sezóně probíhá v ulicích města festival Makarske léto, v rámci kterého můžete spatřit divadelní, folklórní nebo moderní vystoupení. Součástí bývají i zajímavé výstavy a zábavný doprovodný program pro děti.

Jedná se o místo, odkud vyplouvají lodě na ostrov Brač, což je informace, která se může postarat o ještě větší zpestření vaší jedinečné dovolené.

Za přírodou do pohoří Biokovo

Chcete-li si udělat válet do překrásné přírody, vydejte se k pohoří Biokovo, které vám leží přímo za zády. Navštivte malé vesnice na úpatí, kde můžete sehnat vynikající domácí sýr, pečivo, víno nebo pálenku. Úzkou a klikatou cestou můžete vyjet autem až na vrchol pohoří. Pokud si však v řízení takovými občas šílenými cestami příliš nevěříte, doporučujeme raději chůzi.

ČTĚTĚ:   Ostrov Rab a cyklistická mapa Rabu

Biokovo

Baško Polje je destinace, která z dálky možná působí nenápadně, ale pokud k ní přičichnete, můžete se na ní stát závislí. Až tady strávíte svou první dovolenou, pochopíte, proč se sem návštěvníci každý rok vracejí.

Ohodnoťte

One Response to Baško Polje – pohoda na Makarské riviéře

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Bře 2017, Kategorie : Chorvatsko