Chorvatsko pro bezpečnou dovolenou bez emigrantů


ubytování Chorvatsko

Každý má o své dovolené jiné představy. Někdo miluje hory a aktivní prožití dovolené, jiný dává přednost lenošení u moře. Obě varianty lze také kombinovat a po pěší tůře či poznávacím výletu se slunit na pláži a koupat se v teplém moři. Pro takovýto druh dovolené je ideální destinací Chorvatské pobřeží. Jedním z hlavních kladů, který se v současné době dostává výrazně do popředí, jsou obavy z migrantů a především z teroristických útoků na turisty v některých zemích.

Bezpečnostní hledisko

V uplynulých měsících jsme v celé Evropě byli svědky enormnímu přílivu obyvatel, migrujících z válkou postižených území. Především se to týká Syřanů, Afgánců a Iráčanů. Ovšem nejen válka vyhání lidi ze jejich zemí. Do Evropy je žene i zhoršující se ekonomická situace v jejich zemích, sucho a bezvýchodná perspektiva. To se týká nejen národů na Arabském poloostrově, ale také řady afrických zemí. Spolu s migrační vlnou narůstá také nebezpečí teroristických útoků.

Proto se rapidně snižuje zájem turistů zejména o Tunisko, Egypt, Turecko i další destinace, kde ještě nedávno trávilo dovolenou spousta Čechů. S ohledem na migrační trasy, které většinou končí v Řecku a v Itálii, klesá zájem i o tyto země. Strach z migrantů a teroristických útoků nutí turisty přemýšlet o klidnějších zemích. I proto lze zaznamenat velký zájem o Chorvatsko, které bylo vždy tradičním cílem pro české turisty a kde emigranty nepotkáte.

Emigranty v Chorvatsku nepotkáte, takže se nemusíte ničeho obávat. Pokud někteří projíždějí skrz Chorvatsko tak je to jeho severní částí (daleko od moře) a směřují do Německa.

emigranti v chorvatsku

Chorvatsko letecky

I kvůli těmto obtížím se stává Chorvatsko letecky stále oblíbenější formou dovolené. Je to dáno i časem, který je s leteckým přesunem do jiných přímořských letovisek neporovnatelně kratší. Do Chorvatska se můžete vydat letadlem z Prahy, Brna nebo Ostravy-Mošnova do Splitu nebo do Dubrovníku. Velice výhodné jsou však i letecké spoje z Drážďan nebo Vídně, zvláště pro obyvatele v příhraničních částech České republiky.

ČTĚTĚ:   Jaká je cesta do Chorvatska přes Slovinsko

Ze Severních Čech je to do Drážďan po dálnici kousek a rovněž tak z jihu Čech a Moravy do Vídně. Řada cestovních kanceláří na tento zájem turistů reaguje a nabízí letecké zájezdy a dovolené letecky do Chorvatska za výhodných podmínek.

K nejnavštěvovanějším letoviskům v Chorvatsku patří Rovinj či Medulin na Istrijském poloostrově. Dostanete se sem letecky z Prahy, Brna, Ostravy, Drážďan i Vídně s přistáním v Pule.
Istrie je však také velice dobře dostupná autem – cesta je celou dobu po dálnici a od českých hranic je to jen 600km.

imigranti v chorvatsku

Jednou z možností jsou také víkendové pobyty v Chorvatsku, u kterých si příjemný čas u moře můžete prodloužit leteckou přepravou. K vyhledávaným patří například letecký spoj do Splitu, rovněž ze všech českých ale i příhraničních letišť kde můžete obdivovat druhé největší chorvatské město s jeho nádhernými památkami, jako je především Diokleciánův palác. Vychutnáte si atmosféru jadranského pobřeží, klid a bezpečí. Na promenádě Riva se můžete při procházce nebo u kávy kochat západem slunce bez obav z teroristů či jiného nebezpečí.

Výhodné jsou letecké zájezdy s německými cestovkami kde lze ušetřit za letenku. Letecky se z Drážďan můžete podívat na Istrii, Kvarner, Dalmácii Sever, Střed i Jih. Pobyt si samozřejmě můžete zajistit i sami v soukromých apartmánech a bez cestovky na webu UBYTOVANIvCHORVATSKU.cz


apartmány Rovinj
Levné apartmány v Rovinji

13 Responses to Chorvatsko pro bezpečnou dovolenou bez emigrantů

 1. Petr Vrána

  vazne bezpecne ? zadnej alah akbar ? kecy 😀

 2. Máme rádi CHORVATSKO

  zcela vážně, žádnej Akbar 🙂 ty už vyhnaly za občanské valky a teď jestli nějací příjíždí tak jedou severní cestou a žádnej se tam neohřeje víc jak 12 hodin a už je delegujou dál…

 3. Petr Vrána

  to je dobre (Y) nechci aby mi nakej cmoud zaclanel pri opalovani na plazi 😀 hlavne cesta v pohrebaku by se prodrazila 😀

 4. Dagmar Bury

  Tak doufám že to vydrží letos se k Vám chystám miluji Chorvatsko

 5. Lejla Resic

  -Dagmar Bury, hvala što volite Hrvatsku.Pozdrav sa otoka Vira-DALMACIJA-HRVATSKA-Apartment Sabina Vir. !

 6. Pavel Uhrik

  Take chceme zase k mori a tak doufam ze nebudou zadni arabasi 🙁

 7. Přesně kvůli tomu jsme letos ani moc nepřemýšleli kam a tak nějak automaticky se rozhodli pro Chorvatsko 🙂 Před třemi lety jsme byli v Řecku – no nerada bych se tam v moři vyhýbala plaváčkům… Do Itálie jsme dřív jezdili, ale vzhledem k tomu jejich špinavému moři a černochům obcházejícím pláže a nabízejících korálky, ručníky a já už ani nevím co ještě… Prostě mi Chorvatsko přijde naprosto jasná volba pro ty, co nechtějí, aby je na dovolené někdo obtěžoval a vzhledem k politické situaci mi přijde jako nejbezpečnější destinace. Pro mě je bezpečí a klid momentálně rozhodující faktor, vzhledem k tomu, že letos jedeme k moři s naším ročním synem. Dostupná vzdálenost a cenová dostupnost je také příjemný bonus 🙂

 8. Petra Šteigerová

  Chorvatsko milujeme, ale letos v rámci bezpečnosti našich dětí pouze luhy a háje České

 9. u moře na 100% nebudou to se nemusíte bát

 10. a jak je to cestou autem,potkate nějake imigranty ve směru rakousko,slovinsko,chorvatsko a co hranični přechody

 11. V tuto chvíli nejsou žádné kontroly na hranicích až do Slovinsko-Chorvatské hranice, kde na vás taky jen mávnou. Nikde žádný imigranti cestou.

 12. Loni jsme viděli z dálky skupinku v Maďarsku, putovala po kolejích. Ale v Jižní Dalmácii to bylo v pohodě. Letos se chystáme opět a bez obav.

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Úno 2016, Kategorie : Aktuality z Chorvatska, Magazín