Bezpečnost a cestování


ubytování Chorvatsko

Chorvatsko je velmi bezpečnou zemí a během desítek let, kdy je oblíbeným cílem turistů, není známo enormního počtu kapesních krádeží, okrádání turistů atd. Cestovat po chorvatské zemi, lze naprosto bezpečně a není se čeho bát. Bezpečný je i pohyb v nočních hodinách a obava z krádeže či rozřezání zavazadel je zbytečná.

croatiaNicméně je dobré si dát pozor především v oblasti západního pobřeží Istrie, neboť zde často tráví pracovní cestu italští kapsáři. Koneckonců obezřetnosti není nikdy dost. Dalším klasickým stereotypem je ten, že Chorvatsko je stále krizovou oblastí. Tento mýtus je potřeba popřít, jelikož Chorvatsko už dávno nepatří k zemím, kde bychom se měli bát o svou bezpečnost.

Cestování s dětmi

Oblast Chorvatska je pro děti jako stvořená a nabídka různých aktivit je zde obrovská. Rozmanité a překrásné hrady, kde si lze hrát na malé rytíře či ostrovy pokladů, které lákají k hledání pokladů, si děti doslova zamilují. Samozřejmostí jsou i moderní parky a dětská centra, která nabídnou novinky ze světa zábavy pro děti. Pokud však chcete mít rodinnou dovolenou bez zbytečných komplikací a užít si vše v klidu, nesmíte zapomenout na pár maličkostí. Pozor si musíte dávat především na teplé slunečné podnebí a tak je nezbytná dobrá ochrana před sluncem. Další důležitou věcí, na kterou je třeba myslet, je dostatek tekutin během dne. Výbornou možností je ochutnávka zdejších minerálních vod, které jsou cenově velmi dostupné. Pokud chystáte trávit většinu dovolené na pláži, je zapotřebí vybrat si správnou plážovou obuv. Většina chorvatských pláží je tvořena hrubším pískem a ostrými kamínky. Všechny potřebné věci, bez kterých se neobejdete a zapomněli jste je doma, bez problémů nakoupíte v místních obchodech za rozumné ceny.

3 Responses to Bezpečnost a cestování

  1. Martin Svoboda

    Mnohem nebezpečnější ja ČR a hlavně v noci.V chrvatsku jen tak nepotkáte cikány,takže se nemusíte ničeho bát.Ze zkušeností mohu říct,že Chorvatsko je bezpečné.

  2. Ota Mareček

    Martin S. – jednoznačně souhlasím!

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Úno 2014, Kategorie : Magazín