Bol na ostrově Brač má jednu z nejhezčích evropských pláží


ubytování Chorvatsko

Pláž Zlatý mys (Zlatni rat) na ostrově Brač je jednou z pěti nejlepších evropských pláží podle ohodnocení britského deníku The Daily Telegraph, který vyzdvihl bračskou písčitou pláž jako jednu z perel Jaderského moře. Kromě Zlatého mysu učarovalo britské novináře ještě několik chorvatských pláží, které turistům doporučují.

Jednou z nich je Osamělá pláž (Usamljena plaža) v bezprostřední blízkosti překrásného města Rovinj v Chorvatské Istrii. Jak již sám název napovídá, tato přírodní perla je ideálním místem pro turisty, kteří touží po poklidu, tichu a dovolené v netknuté istrijské přírodě. Je ideálním místem pro prožití romantické dovolené stejně jako pro společné rodinné prázdniny a nabízí hojnost zábavy. Deník The Daily Telegraph zvlášť nadšeně popisuje překrásný výhled na Rovinj a okolí, které jsou jako pohlednice.Zlatni rat Chorvatsko

Na východní straně Istrijského poloostrova nedaleko Lovranu leží Medveja, ideální mondénní letovisko pro „rodiny, které mají styl“, ale také pro turisty, kteří si rádi zajdou do koktejlového baru přímo na břehu moře nebo do restaurace s domácí kuchyní, uzavírá autor článku v The Daily Telegraphu.

Královnina pláž u Ninu se skoro tříkilometrovým písčitým pobřežím a nedalekou lagunou Ždrijac, ze které je výhled na vzdálený horský masív Velebit, «je jedním z míst na chorvatském pobřeží, které člověku berou dech». V článku britského listu je ještě zmíněno to, že si tuto pláž kvůli příznivým větrům zvlášť oblíbili surfeři a boardeři.

Na jednom z nejlepších ostrovů dubrovnického souostroví leží jedna z mála písčitých pláží v nejjižnější části Chorvatska. Je skrytá na jihovýchodní straně Lopudu a přece je dost blízko, že se na ni dá dostat pěšky. Pláž Šunj je ideálním zákoutím pro všechny, kteří si chtějí nerušeně užít sluníčka a moře. Je to pláž, kde si mohou užívat i nudisté, ale konzervativní turisté musí být upozorněni na to, že nudistická a «obyčejná» část pláže od sebe skoro ani nejsou odděleny, tvrdí autoři článku v The Daily Telegraph.

ČTĚTĚ:   Žádné pokuty při 0,5‰ alkoholu v krvi a zákaz kouření

Ostrůvek Proizd, který se nachází v bezprostřední blízkosti Vela Luky, učaroval britské novináře, kteří ho nazvali geologickým divem. Jeho skalnaté pláže, které se noří hluboko do tyrkysově modrého moře, jeho netknutá příroda, jsou ideální místa pro robinzonskou turistiku. V  Daily Telegraphu píšou, že na Proizdu existují čtyři oblíbená místa ke koupání, a zvlášť se doporučují pláže, které místní obyvatelé nazývají Střední bílý bok (Srednji Bili Bok) a Velký bílý bok (Veli Bili Bok).

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Zář 2010, Kategorie : Aktuality z Chorvatska, Chorvatsko