Brela – exkluzivní dovolená na jedné z nejkrásnějších pláží světa


ubytování Chorvatsko

Pokud chcete strávit svou dovolenou na překrásném místě s jednou z nejkrásnějších pláží na světě, nemusíte nikam do exotiky. Místo, které je nabité pozitivní energií, najdete nedaleko od naších hranic. Vítejte v letovisku Brela na Makarské riviéře.

Celosvětově známý cestovatelský magazín Lonely Planet zná jistě každý. Mnoho lidí podle něj cestuje, dá na tipy, které jsou v publikacích uvedeny a pro většinu cestovatelů představuje důvěryhodný zdroj. Lonely Planet také často vytváří různé žebříčky oblíbenosti. A v seznamu nejkrásnějších pláží světa se objevila i chorvatská pláž Punta Rata, kterou najdete právě v Brele.

Brela_Makarská riviéra

Co dělá Brelu tak jedinečnou

Letovisko Brela leží na Makarské riviéře. Už to je zárukou toho, že se jedná o destinaci hodnou návštěvy. Brela si byla schopná vydobýt pozici luxusního letoviska. Čím to je, že vyniká nad ostatní?

Hlavní předností Brely je především přenádherná příroda, která toto pobřežní městečko obklopuje. Její cenu ale zvyšuje také vysoká kvalita ubytovacích služeb. Třešničkou na dortu jsou potom krásné pláže, roztroušené skály ve vodě a jedno z nejfotogeničtějších míst celého chorvatského pobřeží.

Poklidné, čisté a moderní letovisko je ideální pro letní dovolenou a ocení ji jak rodiny s dětmi, tak zamilované páry, parta přátel i aktivní senioři. Oblíbí si ji kavárenští a plážoví povaleči, milovníci výletů a dobrodružství, ale také ti, kteří holdují vodním sportům a turistickým výšlapům.

Proslulá pláž Punta Rata

Chorvatská pláž Punta Rata byla jediná pláž Chorvatska, která se v Lonely Planet dostala na seznam nekrásnějších pláží světa. Tato kráska si však své místo zde rozhodně zaslouží. Nachází se na nádherném dalmatském pobřeží a táhne se 400 metrů kolem chráněné přírodní rezervace. Toto místo je opravdu kouzelné. Borové lesy se tu potkávají s nádherným pobřežím Jaderského moře s křišťálově čistou vodou. Podle čeho poznáte tuto jedinečnou pláž? Už z dálky vás uchvátí podívaná na skálu, která vyčnívá z moře. Je známá pod názvem Brelský kámen nebo Brelská skála.

ČTĚTĚ:   Uber Boat brázdí chorvatské pobřeží. Vyzkoušeli jste ho?

Na pláži Punta Rata nebudete potřebovat slunečníky, protože stín tady vytváří husté a voňavé borovice, jejichž vůni budete vnímat ještě dlouho poté, co toto nádherné místo opustíte.

Místní moře nabízí od dubna do října ideální teploty okolo 20 °C. Je proto ideální ke koupání, potápění, jízdu na kajaku i paddleboardu. A to jsou jen některé z aktivit, které můžete zde a v okolí pláže a města Brela dělat.

Biokovo

Brela nejsou jen pláže a moře

Přestože lidé většinou míří na Makarskou riviéru kvůli plážím a moři, najdete tu toho víc, co toto místo nabízí. Samotné letovisko Brela je známé jako perla Makarské riviéry. Z Brely můžete podnikat výlety lodí na ostrovy i autobusem do nedalekých historických měst.

Také se můžete vydat na túry do pohoří Biokovo. V tomto přírodním parku se nachází například původní osada Gornja Brela, kam vás zavedou pěší stezky z města. Díky nim poznáte další kouzelná místa Chorvatska, která jsou skrytá v hlubinách úžasné přírody. Jsou to nejen výlety za poznáním přírodních krás, ale také místa, na kterých můžete rozjímat, přemýšlet a volně dýchat.

Dovolená v Brele bude ta, na kterou budete vždy vzpomínat s láskou a s úsměvem na tváři. A rozhodně nebudete jediní, pokud se sem bude nadále nadšeně vracet.

Brela – exkluzivní dovolená na jedné z nejkrásnějších pláží světa
5 (100%) 1 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Úno 2024, Kategorie : Chorvatsko