Čemu se vyvarovat na dovolené v Chorvatsku


ubytování Chorvatsko

Celý rok se těšíme na vysněnou dovolenou a když potom ten náš volný čas přijde, snažíme se ho využít do poslední kapky. Jsou však ale jisté věci, kterých bychom se měli vyvarovat, aby naše dovolená neskončila špatně nebo nás nevyšla zbytečně draze. Přinášíme pár rad, jakým aktivitám se radši vyhnout a čemu dát přednost, aby ta vaše dovolená neměla ani jeden zbytečný šrám na dokonalosti.

Nespěchejte, relaxujte!

Euforie z toho, že se vzbudíme jinde než doma a nemusíme do práce, ale máme čas, se kterým si můžeme dělat, co chceme, nás často vyburcuje k tomu, že jsme nadmíru aktivní. Na dovolené bychom měli spíše ale zvolnit. Vyspěte se do růžova, užijte si bohatou snídani a nikam nespěchejte. Žádné památky ani moře vám neuteče. Nemusíte se nikam honit a hlavně nemusíte všechno stihnout hned!

Užívejte poledne jinde než na slunci. Co třeba taková siesta?

Všichni chceme být opálení a užívat si slunce dosyta, neboť ho u nás zase tolik není. (I když to už také není úplně pravda vzhledem k letošnímu extrémně slunečnému létu.) Na dovolené se prostě chceme opálit. O tom, že je potřeba se hodně mazat, je zbytečné se zmiňovat.

Chorvatsko_pláž

Co však už mnozí nepovažují za nutné, je schovat se v době největšího horka někam do stínu. Kolem poledne a v brzkém odpoledni má slunce největší sílu a nehrozí vám jen spálení, ale také úpaly a úžehy. A to není žádná zábava. Ideální je se na tuto dobu schovat třeba do restaurace nebo do muzea, nebo prostě jen tak polenošit v apartmánu.

Odpolední siestu dodržují obyvatelé všech jižních zemí, tak se přizpůsobte jejich stylu. Zjistíte, že taková odpolední pauzička spojená s nicneděláním vám úžasně dobije energii na druhou část dne!

ČTĚTĚ:   Recenze: Hotel Neptun - supr dovca

V malých obchodech nakupujte nezbytnosti.

Je to stejné jako všude jinde. Malé krámky mají vyšší ceny. Pokud chcete ušetřit, udělejte si jednou za čas výlet do větších supermarketů. Nejenže to tam je levnější, ale také máte větší výběr a šanci, že nenatrefíte na zboží, kterým vypršela doba spotřeby. V malých obchodech se s tím setkáváme častěji, to víme všichni. Ale třeba zase takové pečivo, to se každopádně vyplatí koupit čerstvé v malé pekárně!

Pekárna

Také pokud chcete koupit přátelům či rodině dárky v podobě chorvatských potravin, vyjde vám to levněji ve větších obchodech než v krámku se suvenýry. Možná nakoupíte v horším obalu, ale budete mít úplně stejnou kvalitu.

Hodně pijte vodu, ale i víno!

Přestože to všichni víme, často na to zapomínáme. Proto jsme sem i tuto ohranou radu museli vložit. Berte si s sebou vodu všude, kam jdete. Hlavně pokud vyrážíte na výlet do přírody nebo po okolí letoviska. Může se stát, že opravdu nenarazíte na žádný obchod a lepší je být vždy připraven, nemyslíte?

Co se týče vína, byl by hřích ho v Chorvatsku nepít. Seženete lahodné odrůdy a ani stolní víno v kanobách není vůbec špatné a navíc se hodí ke středozemní kuchyni mnohem víc než pivo. Doporučujeme se mu ale oddávat až ve večerních hodinách. Alkohol přes den, a navíc v takových horkách, dokáže pořádně unavit. Naopak večer je to příjemné osvěžení, což ale jistě nemusíme nikomu zdůrazňovat.

Využívejte Happy Hour.

A když už jsme u toho večera, dost barů nabízí Happy Hour, tak proč tuto štědrou nabídku nevyužít!? Často se jedná o levnější koktejly nebo může jít o nějaké hromadné slevy (5 piv za speciální cenu). Nezapomeňte si to zjistit předem a vyrazte do baru v ten pravý čas!

ČTĚTĚ:   5 důvodů, proč navštívit Makarskou riviéru. Který je ten váš?

Pivo

Uber je levnější a už je i v Chorvatsku!

Po zábavném večeru je třeba se dostat domů. V Chorvatsku už také funguje Uber, takže pokud jste jeho zastáncem u nás v ČR, můžete tuto službu využít i po celém Chorvatsku. Rozhodně je to levnější než taxi.

 

levné apartmány Chorvatsko
Levné ubytování v Chorvatsku

Ohodnoťte

4 Responses to Čemu se vyvarovat na dovolené v Chorvatsku

 1. Klaudia Vargova

  boli sme na makarskej jeden deň bola užasne 🙂 🙂 potom sme išli do bosny a Hercegoviny 🙂

 2. Vaclav Černy

  S rodinou jsme byli v Zivogosce Porat. Nadherna pohodicka, cistoucke more, rybarsky vecer, super. Maximalni spokojenost.

 3. Jana Zobalová

  Lenka Koubova zrovna se vracíme…

 4. Karla Doksanská Dohaničová

  momentalne jsme s rodinkou v seget vranjica a super

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Zář 2018, Kategorie : Chorvatsko