Cena jízdenek pro cestu vlakem do Chorvatska


ubytování Chorvatsko

Většina turistů míří do Chorvatska po vlastní ose, ovšem přibývá i počet lidí se nechají dopravit k moři cestovními kancelářemi v pohodlných autobusech. Odpadne tak vybírání nejvhodnější trasy, stresové situace na silnicích, náročné řízení a únava. Stejné pohodlí a komfort bez starostí si můžete užít i při jízdě vlakem. Asi málokdo ví, že i České dráhy nabízejí cestu k moři svými vlaky. Navíc je možná i přeprava vašeho automobilu, což vám umožní cestovní vlastním autem po jadranském pobřeží.

cro_train01640V letní sezóně vypravují České dráhy pravidelný spoj rychlíkem Jadran z Prahy do chorvatského Splitu. Je to rychlá, pohodlná a cenově příznivá přeprava k jadranskému pobřeží. K rychlíku jsou připojovány vozy určené k přepravě osobních automobilů, motocyklů i jízdních kol. Rovněž není problém využít služeb ubytovacích vozů. Tento rychlík obvykle vyjíždí z pražského hlavního nádraží většinou v ranních hodinách a do Splitu dorazí následující den opět brzy ráno.

V jízdním řádu pro rok 2012 až 2013 můžete opět nalézt oblíbené spojení zavedené vždy o hlavní letní sezóně od června do konce srpna. Jde o přímý spoj mezi ČR a Chorvatskem, který je vybaven lůžkovými vozy. Tento dovolenkářský vlak odjíždí z Prahy vždy v úterý a v pátek v 9,39 a ve Splitu je další den v 9,32. Zpáteční cesta je podle jízdního řádu vždy ve středu a v sobotu v podvečer. Mimo hlavní letní sezónu můžete cestovat ještě pohodlněji, neboť jezdí vlaky EuroCity z Prahy nebo z Brna s přestupem ve Vídni až do Záhřebu.

Cenu jízdenky nelze jednoznačně určit, neboť záleží na různých kombinacích a slevách. Jen malý příklad – pokud cestuje rodina dvou dospělých a dvou dětí, zaplatí za zpáteční jízdenku CityStar s in-kartou zhruba 1900 na osobu, ke které je možno dokoupit lůžko.

V posledních letech se začíná prosazovat konkurence i na železnici. Není proto divu, že nové společnosti usilují o získání zákazníků. Jedna z nich nabízí například jízdenky platné pro cesty po celé Evropě. Ceny jízdenek jsou odstupňovány podle délky platnosti. Pro příklad uvést, že jízdenka pro dospělého člověka platná 10 dnů během 22 dnů stojí zhruba 10 tisíc Kč, pro dítě je to kolem pěti tisíc korun.

ČTĚTĚ:   Tipy pro pohodlné tankování v Chorvatsku
Cena jízdenek pro cestu vlakem do Chorvatska
4.7 (93.33%) 3 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Říj 2013, Kategorie : Aktuality z Chorvatska, Magazín