Ceny v Chorvatsku


ubytování Chorvatsko

O tom, že je Chorvatsko nejlevnější zemí, do které se od nás jezdí na dovolenou, každý ví. To, jeho vzdálenost od České republiky a úchvatně čisté moře z něj dělá nejoblíbenější místo letních dovolených. Přesto však jsou ceny v Chorvatsku oproti našim stále vyšší. Ne však u všeho.

Cesty trajektem a lodní doprava

Pokud si vyrazíte na nějaký chorvatský ostrov, budete muset použít trajekt nebo lodní dopravu. Ceny nejsou až tak vysoké, pokud máte vlastní osobní automobil. Například cesta z Istrie (Brestova) na ostrov Cres (Porozina) stojí 151 kun za 2 dospělé osoby a jedno osobní auto.

Trajekt

Jedná-li se například o jednodenní výlet, kdy máte možnost využít loď jako veřejnou dopravu, určitě vás to přijde na mnohem levněji, než když vyrazíte organizovaně se soukromou společností. Je pravda, že v ceně 30 eur navštívíte 3 ostrovy a dostanete oběd, ale někomu bohatě postačí vidět jen ostrov jeden a zaplatit za obě cesty celkem 32 kun.

Sladké chvíle v pekárně a cukrárně

Chleba seženete za 5-10 kun, podle toho kde a jak je veliký: chleba mívají na váhu. Drobné plněné pečivo (něco na způsob štrúdlu) stojí v klasické pekárně okolo 5 kun, za burek (plněný masem, sýrem apod.) zaplatíte okolo 7 kun. Za kávu v kavárně můžete zaplatit od 8 do 15 kun, za sladký dortík 15 kun.

Pekárna

Nákupy potravin: jíst se prostě musí

Potraviny v supermarketu jsou klasicky levnější než v malých obchůdcích, nicméně jsou stále dražší než u nás. Kilo rajčat nebo okurek stojí cca 10-12 kun, sklenička oliv vás přijde na 13 kun, ajvaru na 14 kun. Za 100 gramů sýra dáte 10 kun a více, za salámy o něco více. Litr minerální vody stojí okolo 3 kun.

ČTĚTĚ:   Chorvatská kuchyně

Bez peněz do hospody nelez

Pivo je v naší zemi extrémně levné, a tak je jasné, že v každé jiné cizí zemi je dražší než u nás. V Chorvatsku dáte v obchodě za chorvatské pivo v plechovce nebo v lahvi přibližně 10 kun. V restauraci potom klidně i 30 kun. Cena za lahev vína se pohybuje v rozmezí 30 kun a výše – seženete samozřejmě i levnější, ale možná už toho tento alkohol nemá s vínem moc společného. V restauraci se ceny značně liší: v luxusní můžete zaplatit za 2 deci 30 kun a v nějakém obyčejném podniku klidně jen 12 kun.

Návštěva restaurace není zadarmo

Pokud se rozhodnete zajít na jídlo do restaurace, určitě si skvěle pochutnáte. Ale také za to zaplatíte. Za polévku zaplatíte okolo 35 kun, jídlo vás bude stát 80-100 kun. Budete-li mít však chuť na nějaké mořské plody či ryby, můžete za jednu porci zaplatit více než 100 kun, přičemž horní hranice se zastaví na několika stovkách kun.

Rychlé občerstvení existuje všude

Samozřejmě i v Chorvatsku najdete stánky a podniky s rychlým občerstvením. Nabídnou vám čevapy, pljeskavicu, smažené sardinky nebo olihně. Za jídlo ve stánku s rychlým občerstvením zaplatíte přibližně od 25 do 45 kun. I pivo tu většinou mívají levnější.


levné apartmány Chorvatsko
Levné ubytování v Chorvatsku

18 Responses to Ceny v Chorvatsku

 1. Míla Lysák

  a to někdo si vysnil s těma cenama? To že některé se oproti loňku zvedly až více jak 100% ?

 2. No nejlevněji je asi v Bulharsku ale stejně jsem příznivcem Chorvatska. A pane Lysák, kde jste viděl nárůst cen o 100%? Jezdím po celém pobřeží od 2010 a nepozoruji nic dramatického. Ano zmrzlinu na Murteru měli naproti tržnici 2010 za 5Kn, letos za 7. Předloni Dubrovnik 10 a 2006 Rogoznica – starý poloostrov za 4 🙂 Předloni Pirovac 7. Ale to je zmrzlina – zbytek tak +- stejné. I letos měli v Betině pivo v restauraci 0,5l za 15-20 Kn a dokonce i 2 česká.
  A i kdyby, tak jídlo v HR a u nás se nedá kvalitativně vůbec srovnat. Nafta šla dokonce letos na nějakých 8,– a před pár lety byla okolo 10,– a přitom kurz je +- stejný. Ano v restauraci múžu utratit i 500Kn ale taky 250 za dva na rybím talíři. Potom si mohu koupit pizzu za 40, která je taky skoro pro dva. Mimochodem pokud chci v restauraci utratit nějakou sumu, tak je to jen o domluvě s obsluhou. Třeba v konobě v Trpanji jsem si dal „bílou“ rybu pro dva se vším okolo za 200 Kn a věřte, že se to nedalo skoro sníst, kolik toho bylo. U nás by takový chod nebyl levnější a určitě ne z takových čerstvých surovin…

 3. Josef Sepp

  chorvati hooooodně přitlačilina ceny .kopeček zmrzliny za 35 kč??

 4. Miroslav Matějček

  Dávno není nejlevnější i
  Řecka se dá pořídit levněji

 5. Jan Kuzma

  Neřekl bych že je tam draho k poměru naším cenám

 6. Monika Botíková

  Podla zmrzliny by som ceny asi neporovnavala v prvom rade, nieje to zakladna potravina

 7. Ivet Badova Kromanova

  Chorvatsko opravdu není tak levné

 8. Jana Třešňáková

  Kopec zmrzliny tam a tady se nada srovnat a chut vynikajici!

 9. Josef Bambas

  Máš sedět doma a nedělat nám ve světě ostudu. A vezmi si s sebou polarkac.

 10. Josef Bambas

  Pro nás je draho všude, protože jsme zebrota!!!

 11. Josef Sepp

  Josef Bambas tam kde ja byl uz na dovolené tak ty jsi byl akorat v prdeli.anebo vis co ? Jdi do pelhřimova at vis do čeho jdes

 12. Pavel Šťovík

  Víte proč je v Čechách žebrota?? Jak píšete!

 13. Hana Adamcová-Palatková

  Chorvatsko a levné?! 😮

 14. Jirka Kočí

  Neřeším-JEZDÍM!!!!!!

 15. Michal Maros

  Nic neni drahe le. Ty malo zarabas 😀

 16. Monika Dyntarová

  Nikoho-NEZAJÍMÁ!!!!!

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Říj 2017, Kategorie : Chorvatsko