Cesta autem do Chorvatska může být levná – pokud víte, kde tankovat


ubytování Chorvatsko

Možná patříte k těm, kteří už po přečtení nadpisu jen mávnou rukou a řeknou, že na pár korunách za benzín už nezchudnou. Možná jste se ale pro cestu autem až na vzdálené pobřeží Jaderského moře rozhodli právě proto, že je to cenově poměrně dostupná a pro vás snad i jediná možná varianta, jak můžete i vy své rodině dopřát pobyt u moře.

Kudy se vydat?

Dříve se pravidelně jezdívalo přes Maďarsko. Tuto cestu samozřejmě můžete zvolit i nyní, pokud se tudy však vydáte, nezapomeňte si pořádně naplnit nádrž už doma. V Maďarsku je benzín, oproti České republice o něco dražší. A v každém případě se vyhněte tankování na slovenském území – tady by byl výraz o něco dražší pouhým entuziasmem.

Vydáte-li se na cestu přes Rakousko, klidně tankujte, ale raději až hlouběji ve vnitrozemí. Zejména to lze doporučit těm motoristům, kteří jezdí na naftu, ta je zde více než o poznání levnější. Jako značně nevýhodné se pro české automobilisty jeví i doplnění nádrže ve Slovinsku, i zde patří benzín k finančně náročným položkám.

Absolutně nejdražší je cena pohonných hmot v Německu, rozhodnete-li se tedy projíždět tudy, netankujte!

Chorvatsko

V samotném Chorvatsku je cena benzínu srovnatelná s cenami u českých benzinových stanic, a to u všech prodejců, na které narazíte. Vydáte-li se tedy první zmiňovanou trasou přes Maďarsko, bude pro vás výhodnější dojet na český benzín až za chorvatskou hranici.

Další náklady

Mimo samotných nákladů na spotřebované palivo vás bude cesta tzv. po vlastní ose stát ještě další peníze – za dálniční známky a mýtné. Těmto poplatkům se zkrátka nevyhnete. Náklady, které ovšem ovlivnit můžete, se týkají případných pokut za porušení dopravních předpisů v daném státě. Prostudujte si tedy raději všechny tyto předpisy předem, ať vás cestou nic nezaskočí.

ČTĚTĚ:   Ceny v Chorvatsku

V samotném Chorvatsku jsou např. pokuty za běžné dopravní přestupky jako je překročení rychlosti, nedovolené předjíždění či jízda s nezapnutým bezpečnostním pásem velice vysoké a takovéto nečekané a neočekávané náklady by vám mohly zkazit celou dovolenou.

Nezbývá, než vám popřát šťastnou cestu!

Cesta autem do Chorvatska může být levná – pokud víte, kde tankovat
5 (100%) 1 hlas[ů]

One Response to Cesta autem do Chorvatska může být levná – pokud víte, kde tankovat

  1. téměř v celem chorvatsku benzin stoji 10,20 kun vratili jsme se v patek

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvc 2013, Kategorie : Aktuality z Chorvatska, Chorvatsko