Cesta z Vučjaku k Rožanski Kukovi


ubytování Chorvatsko

Hlavní hřeben pohoří Velebit je rozmanité na přírodu a podnebí. Rozdílné klimatické pásmo je velkou devízou pohoří Velebit. Této klimatické změny si všimnete především v druhé polovině cesty za naším cílem.

Během cesty si můžete vychutnávat příjemné prostředí bukových lesů, přímořského vzduchu a krásných květin, které rostou všude okolo. Krasové vápencové útvary jsou hlavní doménou Rožanski Kukovi, za kterou se vydává ročně stovky turistů.

OLYMPUS DIGITAL CAMERACestu začínáme u útulny Planinarski Dom na Zavižanu. Jako první vyrazíme na jih směrem k asfaltové silnici. Na první zatáčce silnici opustíme směrem doprava po cestě, která nás zavede ke vstupu do botanické zahrady Velebetski Botanički Vrt. Pokud nespěcháte a rádi se podíváte na něco neobvyklého, určitě navštivte botanickou zahradu. Během prohlídky můžete vidět až 2600 druhů rostlin, které můžete vidět v okolí Velebitského pohoří. Poté co jsme navštívili botanickou zahradu, přecházíme na širší silnici, která nás vede doprava směrem k rozcestí. Podle ukazatele jdeme směrem k Premužič. Následně se nemůžete ztratit, neboť po celou dobu je trasa výborně značená. Procházíme skrze lesnaté svahy ke skalnímu městu Rožanski Kukovi.

Po celou dobu si můžete prohlížet zajímavé a překrásné vápencové útvary. Během cesty se budeme přesouvat z jedné strany pohoří Velebit na druhou. Díky tomu, uvidíme i mořskou stranu pohoří velebit a můžeme se tak kochat překrásným výhledem na Jadran. Pokud se vám cesta zalíbí, můžete zde trávit dlouhé hodiny a objevovat nové zákoutí a prostředí zdejší přírody. Vrátit se můžeme zpět k útulně, ke které se dostaneme přes větší horu. Za touto cestou jdeme podél kosodřevin střídavě nahorů a dolů. Na konci krásných skalisek přejdeme louku, u které se nachází chata Rossijevo Skloniště. Dále se vracíme zpět po stejné cestě jako jsme přišli.

ČTĚTĚ:   Poznáváme Slavonii a Baranju
Ohodnoťte

One Response to Cesta z Vučjaku k Rožanski Kukovi

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Lis 2014, Kategorie : Magazín