Cesta z města! Znáte těchto 5 nejkrásnějších chorvatských vesnic?


ubytování Chorvatsko

Split, Dubrovník, Pula, Makarska – to všechno jsou názvy vyhlášených turistických letovisek v Chorvatsku. My vás dnes ale „vyvezeme“ někam trochu jinam. Je tam méně lidí, více klidu a působivé okolí. Představujeme vám 5 z nejkrásnějších chorvatských vesnic, kde můžete zažít dovolenou jako víno! Už jste tam byli? Pokud ne, neváhejte!

1. Veli Lošinj

Tohle působivé barevné městečko leží v pitoreskní zátoce kvarnerského ostrova Lošinj. Nebojte se slova Veli – přestože znamená „velký“, ve skutečnosti je Veli Lošiinj menší než hlavní město ostrova Mali Lošinj. Z Maliho de Veliho Lošinje vede dokonce cesta podél pobřeží s kouzelnými pohledy na moře. V přístavu jsou bary, kavárny i restaurace a panuje tu i v sezóně neuvěřitelná pohoda.

Veli Lošinj

2. Valun

I ostrov Cres má krásnou pobřežní vesničku. Jedná se o malé rybářské město Valun. Je populární mezi jachtaři, kteří sem často připlují kvůli vynikající kuchyni. Čerstvé ryby a dary moře jsou tu na denním pořádku. Na nábřeží do Valunu sejdete z příkrého kopce a už si tu můžete nerušeně užívat celý den! Dejte si zmrzlinu, vychlazené pivo a užijte si pohodovou koupačku!

3. Motovun

Vesnice Motovun asi nebude cílem vaší dovolené, ale pokud ji budete trávit na Istrii, určitě si sem udělejte výlet. Motovun nenajdete u pobřeží, ale leží ve vnitrozemí poloostrova. Do historické části města mají auta vjezd zakázán. Užit si tu můžete restaurace s výbornými jídly, bary i obchůdky se suvenýry. Nabízí se odtud krásné výhledy na údolí Mirna, nedaleké kopce a pole plné vinné révy a olivových hájů. Město je známé také výskytem lanýžů, které se tu sbírají v říjnu.

4. Groznjan

Dalším skvostem na Istrii je Groznjan. Patří mezi nejoblíbenější vesnice z celého poloostrova. Je plná umělců a galerií a procházky po ní jsou pohlazením po duši, která hledá klid. I odtud jsou odtud úžasné výhledy na okolní vinice.

ČTĚTĚ:   Výšlap snů na nejvyšší horu Velebit

 

5. Podobuce

Budete-li mířit níž, na poloostrov Pelješac, udělejte si odbočku do vesnice s názvem Podubuce. Leží v malé zátoce a věřte nám, že budete doslova okouzleni. Domy stojí okolo pěkné oblázkové pláže a celé městečko je obklopeno vinicemi. Tady je to pravé místo na relaxaci, plavání v moři a popíjení místního lahodného červeného vína.

Mezi další půvabná městečka a vesnice patří i Rastoke s pohádkovým mlýnem poblíž Plitvických jezer nebo vesnice Skrip na ostrově Brač, kde najdete Muzeum oliv a Muzeum města Brač. Za návštěvu stojí i Lubenice, která ční 378 metrů vysoko nad jednou z nejhezčích chorvatských pláží – pláž Sv. Ivaan.

Určitě jste i vy při svém cestování Chorvatskem na krásné malé vesničky narazily. Jaká je ta vaše top?

 

levné apartmány Veli Lošinj
Ubytování ve Veli Lošinj

Ohodnoťte

3 Responses to Cesta z města! Znáte těchto 5 nejkrásnějších chorvatských vesnic?

  1. Petr Zupko

    Veli Lošinj=10 let srdcovka.

  2. Jiřina Kostíková

    Ano všech pět a tím i krásných vzpomínek….

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Kvě 2020, Kategorie : Chorvatsko