Cestování do Chorvatska na vlastní pěst. Víte, co vás čeká?


ubytování Chorvatsko

Stále méně Čechů využívá při své cestě k Jadranu cestovní kanceláře. Cestování na vlastní pěst má spoustu výhod, z nichž ta největší je samozřejmě svoboda. Vy si vyberete kam, kdy a čím pojedete! Přinášíme aktuální informace o cenách, ubytování i počtu turistů v Chorvatsku. Víte, co je potřeba před cestou zařídit, na co se připravit a kdy nejezdit?

Jednu hlavní radu máme hned v úvodu! Všem je to určitě jasné, ale my vás na to přesto musíme upozornit. Cesta k moři je to sice pro nás nejkratší, přesto Chorvatsko není za rohem. Věnujte opravdu velkou pozornost technické stránce auta, se kterým chcete na dovolenou vyrazit. Čekat někde v cizině na dálnici několik dlouhých hodin na pomoc, vážně není dobrý začátek ani dobrý konec volna. Zvažte také dobré pojištění, které vám v případě problému pomůže.

Trogir

Jak zařídit ubytování?

Přestože považujete cestovní kancelář za zbytečnou, úplně na vlastní pěst nedoporučujeme především v sezóně vyrážet. Je dobré mít ubytování zamluvené dopředu. Chcete ušetřit? Zapomeňte na všem známý server Booking.com a zamluvte si v dostatečném předstihu ubytování v soukromých apartmánech.

Nabídka je široká a ceny jsou mnohem lepší – domluvíte se přímo s majiteli a nebudete tak muset platit provizi za zprostředkování, která je právě u Booking.com nebo Airbnb přes 25 %. Chcete bydlet u pláže, nebo v centru města? Chcete se vyhnout velkým hotelům a turistickému ruchu? Můžete si vybrat apartmán přesně podle svých představ. Že už ho máte? Tak potom vám opravdu nic nebrání v cestě za dobrodružstvím!

Kdy vyrazit?

Jste volní jako ptáci, vyrazit můžete kdykoliv! Pozor ale na soboty – to jsou přesně ty dny, kdy se střídají turnusy, tvoří se dopravní zácpy, čeká se na dálnicích. Ideální je cestovat přes noc tak, abyste na hranicích byli buď v noci, nebo velmi brzy ráno.

ČTĚTĚ:   Ceny piva v Chorvatsku

Co si zabalit s sebou? Řízky jen na cestu.

Naše rada zní, zabalte si toho co nejméně. Všechno potřebné můžete dokoupit na místě, a to za přibližně stejné ceny jako u nás – jestli nebudete nakupovat praktické věci v obchodech se suvenýry nebo na pěších turistických zónách. Pokud by k tomu ale i tak došlo, i tu nafukovací matraci na promenádě při trochu smlouvání a štěstí pořídíte za poměrně solidní cenu.

Co se týče potravin, budete-li chytře nakupovat ve velkých supermarketech (v Chorvatsku funguje třeba nám známý Lidl), pořídíte jídlo za podobnou cenu jako u nás. Takže řízky si usmažte jenom na cestu. Na té vám jistě přijdou vhod. A navíc, ta nostalgie…

Ceny se oproti loňskému roku v Chorvatsku víceméně nezměnily. Pokud jste tedy byli u Jadranu v roce 2018, počítejte s tím, že vás dovolená vyjde přibližně nastejno.

Dubrovnik

Turistů každým rokem přibývá!

To, že v hlavní sezóně praskají turistická letoviska ve švech, musí být všem jasné. Ano, jedním z důvodů jsou právě poměrně nízké ceny oproti jiným stejně oblíbeným evropských destinacím. Je to ale také úžasně čisté moře, krásná příroda, milí lidé a neskonalá pohoda, která tu vládne. Letos byl opět zaznamenán větší počet turistů než loni. Nyní je to prozatím o 6 % více, za což mohou především nové letecké linky, které byly do Chorvatska zavedeny a nové hotely, které zde vznikly.

Pokud se chcete turistickému humbuku vyhnout, samozřejmě máte možnost navštívit Chorvatsko i mimo hlavní sezónu. O výhodách takové dovolené ale zase někdy příště.

 

levné apartmány Chorvatsko
Levné ubytování v Chorvatsku

11 Responses to Cestování do Chorvatska na vlastní pěst. Víte, co vás čeká?

 1. Vlastik St. Drkoš

  Mishelinka Cernotova

 2. Lada Schullerová

  Chorvatsko je nádherné bohužel ale ne každý má řidičák a auto takže já přes cestovku

 3. Miloslav Štír Schneider

  S CK nikdy nikam, proc budu nekomu platit za neco co si dokazu zaridit sam a jeste mnohem levnejc.

 4. Pepča Žítek

  Miloslav Štír Schneider ne vždy to je přez CK dražší.

 5. Miloslav Štír Schneider

  Kdyz se podivam na nabidky CK ktere sou podobne tomu co chci ( a takovejch nabidek moc nebude ) tak to vzdy bude drasi nez kdyz si to zaridim sam a podle sveho.

 6. Pepča Žítek

  Cestovky moc apartmány nenabízejí. Spíš Invia. Ale co jsem vždy jezdil do hotelu tak to vycházelo vždy levněji

 7. Miloslav Štír Schneider

  Pepča Žítek do hotelu ani zadarmo

 8. Martina Folwarczná

  Lada Schullerová i bez auta se dá jet, aniž by jste musela cestovkou. Existují autobusové společnosti specializující se na Chorvatsko.

 9. Milena Ježdíková

  JEZDÍM TAM 20 LET A VŽDY DO SOUKROMÍ K PŘÁTELŮM S CESTOVKOU NIKDY VYJDE TO VŽDY DRÁŽ,JEZDÍM TAM S JADRANEM TÉŽ 20 LET ZA 2400KČ,TAK NENÍ CO ŘEŠIT A NAÍC SE DOZVÍM VŠECHNY JEJICH DOBRÉ RECERPTY.

 10. No pravda na přímo je to nejlepší. Na druhé straně booking ručí za podmínky. Takže na známá místa bez,na nová je to trochu risk. Stejně jak nafocené auto vypadá lépe jak v reálu. Je to na každém, hlavně s dětmi potom něco v sezóně hledat na místě….

 11. Lenka Idrizović Marton

  Nebo spolujizda. Jen skoda ze cesky jizdomat prodal perfektne fungujici spolecnost. Od doby co to koupil blablacar tam Cesi spolujizdu moc nezverejnuji. Prave hledam, kdo nam v patek, sobotu, nebo nedeli.. doveze k Biogradu, nebo Zadaru kamaradku z Prahy. Driv to bylo 100x lepsi. Kdyby jste nekdo jel timto smerem, nebo rovnou i pres Benkovac, ze by vystoupila rovnou u nas u baraku, prosim ozvete se, prispeje samozrejme na benzin…

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Srp 2019, Kategorie : Chorvatsko