Chorvatská dovolená: kemp, nebo apartmán?


ubytování Chorvatsko

Drtivá většina Čechů cestujících do Chorvatska se rozhoduje mezi ubytováním v soukromém apartmánu nebo v kempu. Každý preferuje něco jiného a má jiné finanční možnosti. Pojďte se s námi podívat na výhody a nevýhody obou možností. Třeba se stanou vodítkem i pro vaši letošní dovolenou.

Co očekávat v kempech?

Mimo hlavní sezónu může být ubytování v kempu příjemnou záležitostí. Nejsou přeplněné a můžete si vybírat mezi stanem, chatkou, mobil housem. A hlavně i počasí bývá přívětivější, nebývá takové dusno. V sezóně buďte připraveni na velkou masovku a zamluvit si takový mobil house budete muset hodně v předstihu.

Se stanem se pravděpodobně někam vmáčknete, ale opravdu to chcete? V sezóně jsou v Chorvatsku teploty okolo 30 °C ve stínu úplně normální a v takovém vedru stan nenabízí vůbec nic, po čem byste toužili. To v takovém moderním mobil housu, když jede klimatizace na plné obrátky, to už je trochu jiná káva!

Kempování

Někdo má kempování zkrátka rád. Pokud dorazíte se svým karavanem a budete mít místo zamluvené, budete si užívat těžkou pohodu. Nesmí vám však vadit hluk a lidé všude kolem, jen co vystrčíte paty ze svého obydlí.

Nespornou výhodou jsou ceny, které jsou v kempech nižší než v hotelu nebo v apartmánu. Výhodou také může být to, že většina kempů jsou skvěle umístěné kousek od moře. Pokud však preferujete bydlení ve městě, mají výhodu ti, kteří zvolí apartmán. Kempy v centru města prostě většinou nejsou.

V čem spočívá výhoda bydlení v apartmánech?

Apartmány jsou skvělou volbou pro všechny, kdo si dokáží užívat dovolenou i jinde než ve městech nebo na plážích. Většina apartmánů má balkóny (bez nich apartmán neberte!), samozřejmostí je kuchyňka, veškeré vybavení a nepostradatelná klimatizace.

Soukromé apartmány mnoho turistů považuje za nejlepší volbu vůbec. A proč tomu tak je? Především je jejich nabídka po celém Chorvatsku opravdu velmi bohatá a je tudíž z čeho vybírat, za druhé je to hlavně soukromí, které tady budete mít. Je to jako mít svůj vlastní byt s místní domácí. Lidé, kteří apartmány pronajímají, jsou vstřícní, milí a ochotní. Rádi pomohou, ne zřídka kdy vás pozvou na kávu nebo něco dobrého, zajímají se o to kdo jste, poradí nejlepší místa ve městě a zároveň dokáží respektovat váš soukromý prostor.

ČTĚTĚ:   Navštivte Akademii sardelí a ochutnejte dobroty z této ryby

Často máte k dipozici zahradu nebo alespoň předzahrádku se sezením, samozřejmostí je vlastní vchod.

Trogir

Soukromé apartmány najdete jak v centrech měst a městeček, tak také přímo u moře nedaleko pláží. Záleží na vás, co je pro vás příjemnější.

Ceny apartmánů jsou vyšší v sezóně, mimo sezónu můžete bydlet opravdu za hubičku. Hodně záleží na lokalitě a vybavení. Některé apartmány mají dokonce bazén, za který si sice připlatíte, ale který rozhodně využijete! Dovolenou má většina z nás jen jednou za rok, tak proč si ji pořádně neužít!

 

levné apartmány Chorvatsko
Levné ubytování v Chorvatsku

Chorvatská dovolená: kemp, nebo apartmán?
5 (100%) 1 hlas[ů]

6 Responses to Chorvatská dovolená: kemp, nebo apartmán?

  1. Petr Loope

    Jednoznačně apartmán…

  2. Petr Vrána

    hotel 4-5* nebo resort (villa) 4-5* , podle lokace , kdyz je slabsi tak nakej apartman 5*+ 😀

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Dub 2019, Kategorie : Chorvatsko