Do Chorvatska se psem


ubytování Chorvatsko

Pro každého majitele psa, je vždy velmi obtížné řešit problematiku kam s jeho čtyřnohým miláčkem, pokud se páníček chystá na dovolenou. Variant je hned několik, buďto můžete svého psa zanechat u známých, popřípadě existují i psí hotely.

pesPokud je však místo, kde jste se rozhodly trávit svou dovolenou, dostupné automobilem, jako například Chorvatsko, je zde možnost dopřát pejskovi také prosluněné pláže a moře. Pokud si však vyberete tuto možnost mějte na paměti, že dlouhá přeprava, která je sama o sobě náročná pro člověka, nebude pro psa o nic nenáročnější.

Ještě než vyrazíte musíte mít podle stanov EU pro pejska potřebné doklady o očkování proti vzteklině a pejsek musí být očipován, nebo mít čitelné oficiální tetování. Při samotné přepravě je potřeba, aby byl pejsek připoutaný, popřípadě být v kleci nebo za mříží.

Tato opatření jsou povinná z toho důvodu, aby pes co nejméně rozptyloval řidiče od řízení. Proto není příliš vhodné brát na cesty mladé a nevychované psi, kteří nedovedou v autě setrvat v klidu. Při cestě budete muset dělat co nejčastěji přestávky, aby se mohl pejsek protáhnout a osvěžit se. S tím souvisí i dostatečná zásoba vody, na některých odpočívadlech ji zkrátka nenajdete. Nikdy pejska nenechávejte v autě samotného a na přímém sluníčku. Mohlo by dojít k přehřátí jeho organismu a kolapsu.
Když konečně dorazíte do cíle své cesty, je potřeba mít na paměti že pejsek vidí spoustu věcí poprvé. Proto je ho potřeba hlídat a kontrolovat jestli je i pejsek spokojený. Veliké nebezpečí pro něj představuje například mořský ježek. Zranění způsobená jeho bodlinami se velmi těžce hojí. Spoustu páníčků také svým psům nedovoluje pít mořskou vodu. Tu pejsek samozřejmě pít může a dokonce mu i pomáhá s trávením a pročištěním organismu. Ale nic se nemá přehánět.
Nebojte se tedy vycestovat společně s Vaším chlupáčem a uvidíte, že si z dovolené odvezete o to více zážitků.

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvn 2014, Kategorie : Magazín