Chorvatská zdravotní péče


ubytování Chorvatsko

Chorvatské zdravotnictví dosahuje úrovně ostatních evropských zemí a na turisty vesměs nečekají žádná rizika vážných onemocnění. Neexistují tu žádné endemické choroby. Vodu z kohoutků lze pít po celé zemi a nejběžnější zdravotní potíže, jež turistům hrozí, jsou pouze způsobené přemírou sluníčka nebo štípnutím hmyzu.

IFNávštěvníci mířící do vnitrozemí by si měli uvědomit, že by se neměli odklánět od známých bezpečných tras, neboť by mohli být ohroženi minami, které jsou pozůstatkem občanské války na konci 20. století. Pokud budete cestovat na dovolenou do Chorvatska, není třeba se nechat očkovat za předpokladu, že nepřijíždíte z kontaminované oblasti. Ve všech větších chorvatských městech najdete nemocnice a kliniky. V menších městech jsou zdravotní střediska a lékárny.

Chorvatsko poskytuje českým turistům zdarma jen nutnou a neodkladnou péči. Za ostatní lékařské služby musí platit. Z tohoto důvodu se doporučuje komplexní cestovní pojištění pro cesty a pobyt až po pojištění léčebných výloh. Vyplatí se i pojištění nákladů souvisejících se zrušením cesty a pojištění zavazadel pro případ krádeže.

Všichni turisté mají nárok na rychlou záchrannou službu při ohrožení života. Určité aktivity, jako například potápění či lezení po skalách a za jistých okolností i pěší turistika a jízda na motocyklu, často nebývají zahrnuty v cestovním pojištění, nebo se považují za nebezpečné. Je dobře si tato fakta ověřit u pojišťovny ještě před odjezdem na dovolenou.

Lékárny a léky jsou stále lépe zásobovány běžnými léky bez předpisu, nejlépe uděláte, když si všechny vámi užívané medikamenty povezete sebou. Některé léky zde nejsou známé pod obchodním názvem, nýbrž podle hlavní aktivní složky, kterou obsahují. Proto si raději sebou vezměte čitelný předpis od svého lékaře, jako důkaz, že daný lék můžete brát.

ČTĚTĚ:   Víme, která chorvatská vína jsou nejlepší!
Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Lis 2013, Kategorie : Chorvatsko, Magazín