Chorvatské památky II.


ubytování Chorvatsko

V tomto článku se opět podíváme na některé památky které Vám Chorvatsko nabízí. A protože byl minulý článek věnován těm nejznámějším, podíváme se dnes na méně známé, které zatím aspirují na své zapsání do seznamu UNESCO.


Primoštenské Vinohrady
lubenice02xf8Jedná se o jedny z nejstarších vinohradů, na kterých je pěstováno víno již řadu století. Nacházejí se jižně od letoviska Primošten na lokalitě Bucavac, která se proslavila svou vlastní odrůdou vín babi

. Malebnost těchto vinic je dána kamennými zídkami, které od sebe oddělují jednotlivé skupinky keřů vinné révy a při pohledu z výšky vytvářejí šachovnicový vzor. Půda, která sem byla pracně zemědělci nanošena má červenou barvu a vytváří tak společně s vápencovými zídkami jedinečný kontrast barev.

Vesnice Lubenice
Při pohledu na toto místo máte pocit jako by se zde zastavil čas. Tato vesnice ležící na ostrově Cresu se rozprostírá na 400 metrů vysokém skalním ostrohu, díky kterému je velmi těžce i v dnešní době přístupná. Díky této izolaci si zachovala téměř nezměněnou podobu a můžeme tak zde sledovat čistě středověkou architekturu a fortifikaci. Bohužel díky izolovanosti tohoto místa z něj lidé odcházejí a vesnice tak pomalu vymírá, proto by jste si s její návštěvou měli pospíšit.

Historické město Korčula
Toto malebné městečko se rozprostírá na malém poloostrově se stejným názvem, který je s pevninou spojen jen úzkou šíjí. Celé město je obehnáno masivní hradbou, ze kterých se tyčí čtyři nárožní věže. Dominantou celého města je goticko-renesanční katedrála, kterou doplňují úzké křivolaké uličky, kamenné domy, průchody, zdobné paláce a kostelíky. Díky tomu je toto město velmi malebné a působí útulným dojmem.

Toto byl jen opravdu krátký výčet všech možných památek, na které můžete v Chorvatsku narazit. Zkuste si tedy alespoň jeden den Vaší dovolené nenaplánovat u moře a podívejte se také na některou z těchto či jiných památek, které Vám Chorvatko nabízí. 

ČTĚTĚ:   Chorvatsko pro bezpečnou dovolenou bez emigrantů
Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvn 2014, Kategorie : Magazín