Chorvatské památky I.


ubytování Chorvatsko

Dovolená v Chorvatsku to není jen celodenní lenošení na pláži a užívání si sluníčka. Chorvatsko je Vám schopno nabídnout i dostatečné množství architektonických a přírodních památek, které jsou dokonce zapsané v seznamu UNESCO a které se mohou stát cílem pro krásný výlet skrze úžasnou Chorvatskou přírodu. My se nyní na některé z těchto památek podíváme s prozradíme si proč stojí za Vaší pozornost.


Diokleciánův palác ve Splitu
Palazzo_di_Diocleziano_-_SpalatoJasný cíl pro všechny milovníky antické architektury. Jedná se o nejstarší takovouto památku na území Chorvatska, která sloužila jako sídlo abdikovanému císaři Diokleciánovi ve 3. a 4. století. Zajímavostí je, že nesloužila pouze jako palác vhodný k pobytu, ale také jako opevněné sídlo. Od 7. století začal být využíván obyvateli Splitu a přilehlých vesnic jako úkryt v případě ohrožení a postupně začal být přebudováván v jednotlivé domy, ve kterých až do dnes žije asi 3 000 obyvatel Splitu.

Plitvická jezera
Znáte film Poklad na stříbrném jezeře představující klasickou Vinetuovku? Tak právě Plitvická jezera jsou místem, které posloužilo filmařům pro nádherné záběry z prostředí ono „Stříbrného jezera“. Jedná se o soustavu 16ti terasovitých jezer, které jako jediné představují Chorvatskou přírodní památku UNESCO. Tato jezera propojují nejrůznější vodopády a kaskády a dohromady tak vytvářejí fascinující scenérii, která překypuje faunou i florou.

Staré město Dubrovníku
Tato město je tak malebné, že je řazeno mezi nejkrásnější města Středomoří. Jeho vznik se datuje do 6. století a od 13. století figurovalo jako samostatný šlechtický územní celek pod názvem Ragusa. Jeho tvář velmi výrazně pozměnila fortifikační výstavba ve 14. století. Celkově se jedná o jedno z nejpůsobivějších a nejzachovalejších měst v Evropě, plné historických domů, kostelů a veřejných budov, které se vyplatí navštívit.

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvn 2014, Kategorie : Magazín