Chorvatské písničky od moře


ubytování Chorvatsko

Z chorvatských písní od moře jsou tklivé i veselé. Z řady z nich čiší nostalgie a stesk po nádherném Jadranu, ale zároveň i vzpomínka na krásnou letní dovolenou. Mnozí turisté si tyto melodie rádi pustí i v zimě doma a plánují přitom příští romantickou dovolenou.

Chorvatské písničky od moře však můžete hlavně poslouchat, nebo si je i prozpěvovat během dovolené na jadranském pobřeží. Pokud budete mít smůlu na počasí, které zrovna nebude přát slunění na pláži a koupání či jiným vodním radovánkám, můžete si pustit televizi, nalít vynikající chorvatské víno a poslouchat například hudební stanici CMC, Croatian Music Channel. Chorvatské písničky se zde linou do éteru po celé dny. Chorvati milují posezení v kavárnách u výborné kávy. Pokud si budete chtít spolu s nimi vychutnat příjemnou siestu a hudební stanice bude v televizi zrovna naladěna, budete mít o krásný zážitek z Chorvatska víc. Večer můžete mít štěstí, když v některé z kaváren nebo restaurací bude vystupovat domácí kapela se zpěvákem, který vám bude rozdávat radost v podobě písniček od moře.

croatia-baby-2006-231-300x225Pokud budete mít možnost poslouchat v televizi hudební kanál, budou se vám některé melodie honit hlavou po celý den. Večer tato stanice hraje písničky na přání, takže většinou zjistíte, které z nich jsou momentálně u posluchačů nejvíce v oblibě. Chorvati nejvíce milovali nedávno zesnulého tenora Vinka Coceho, který zpíval jak opery, tak i populární písně. V jeho podání vás některé z nich opravdu chytí za srdce. Určitě budete znát písničky Olivera Dragojeviče.

Populární je také zpěvák Rade Šerbedžija, který s kapelou Zapadni Kolodvor natočil album písniček od moře. Neméně známé a oblíbené jsou také zpěvačky Nina Badrič nebo Maja Šuput.

Nemusíte však ani jezdit do Chorvatska, neboť příjemnou náladu navozenou chorvatskými písničkami od moře si můžete vytvořit i doma. Především k tomu přispívá známá a oblíbená dvojice Eva a Vašek, která nazpívala krásné melodie od chorvatského moře na CD.

ČTĚTĚ:   Motovun

Aktuální nejhranější song v chorvatských rádiích si můžete pustit níže:


chorvatské písničky
Levné apartmány v Chorvatsku

Chorvatské písničky od moře
4.2 (84%) 5 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Bře 2015, Kategorie : Magazín