Chorvatské pobřeží z motorového člunu


ubytování Chorvatsko

Pokud jezdíte rádi a často do Chorvatska, rozhodně vám nemusíme vyprávět o tom, jak krásné a členité má pobřeží a jak kouzelné ostrovy se nachází nedaleko pevniny. Přestože si každé léto báječně užíváte slunce, moře, přírodu i chorvatské historické památky, možná toužíte po malé změně. Co takhle brázdit moře poblíž pevniny na motorovém člunu?

Pokud si myslíte, že se jedná o složitý proces, na který se budete muset dlouho připravovat a něco se učit, jste na omylu. Jedná se o velmi jednoduchou záležitost a pokud budete dobře vybírat, ani vám nezruinuje peněženku.

Motorové čluny mají jednu velkou výhodu, a tou je velikost. Jedná se o menší a lehčí plavidla, než jsou jachty nebo plachetnice, což vám dovolí zajet až k pobřeží a vystoupit rovnou na zem. Pokud mají motor do výkonu 5 kw a délku do 3 metrů, nepotřebujete ani Mezinárodní průkaz způsobilosti k vedení rekreačního plavidla.

motorové čluny

Čluny a lodě, které se používají pro rekreační plavbu v chorvatském moři, potřebují mít Mořskou známku. Tu ale zařizují půjčovny, takže si jen ověřte, zda i člun, který jste si vybrali, vám toto zaručuje.

Pokud vyrážíte se svým vlastním člunem, který máte zaregistrovaný v ČR, vinětu byste potřebovat neměli. Doporučuje se však si ji opatřit, neboť někteří policisté ji po vás i tak mohou vyžadovat. Požádáte si o ni v nejbližším přístavu, který je otevřený pro mezinárodní veřejnou dopravu.

Nafukovací motorové čluny

Nafukovací motorové čluny jsou skvělým prostředkem, jak si užít svou rodinnou dovolenou na maximum. Jednoduše člun naložíte do svého auta a během 15 minut ho připravíte na plavbu. Půjčit si ho můžete na celou dobu svého pobytu v Chorvatsku a užívat kdekoliv budete chtít. V nabídce půjčoven jsou samozřejmě takové, které včetně příslušenství i motoru lehce naložíte do kufru osobního automobilu, takže se nemusíte bát, že za sebou budete vláčet ještě nějaký přívěs.

ČTĚTĚ:   Ceny vstupů do národních parků Chorvatska

motorový člun

Plujte kolem krásného pobřeží, objeďte si blízké ostrovy a koupejte se tam, kde není ani živáčka. Zdá se, že přesně pro to byly motorové čluny stvořené. Vaše děti budou tyto objevné plavby zbožňovat a pokud vyrážíte s kamarády, rozhodně se člun postará a spoustu nejen adrenalinové zábavy.

Čluny si můžete půjčit buď už v České republice před cestou nebo až na místě v Chorvatsku. Přibližně za ně zaplatíte 1000 – 2000 Kč na den, ale jedná se o orientační cenu. Plus samozřejmě musíte počítat s benzínem, který si spotřebujete při plavbách.

Větší čluny pro větší luxus

Toužíte-li po luxusnějším zážitku, půjčit si můžete čluny, které nejsou nafukovací a nezabalíte je samozřejmě ani do kufru svého automobilu. Na takovou plavbu už je však dobré mít určité zkušenosti a při půjčení budete potřebovat VMP (průkaz Vůdce malého plavidla). Většinou se takové lodě a čluny půjčují na den a velmi záleží, kde na půjčovnu narazíte.

motorové čluny

Před samotným vyplutím si však dobře plavidlo prohlédněte, aby vám potom nebyla přiřčena nějaká škoda, kterou jste nezpůsobili. Většinou budete před vyplutím muset zaplatit kauci, která je však v případě, že vše dopadne dobře, samozřejmě vratná.

Oblíbená místa

Pokud jste se už rozhodli, že letos vyrazíte do Chorvatska s vlastním člunem nebo vážně přemýšlíte o jeho půjčení, čeká vás už jen velmi příjemná část vašeho letního plánování. A tou je, kam přesně vyrazit. Chorvatsko je plné úžasných pobřežních míst a dá se říct, že ať už vyrazíte kamkoliv, všude najdete skvělá místa pro využití vašich člunů a lodí. Oblíbené jsou Kvarnerské ostrovy, hodně se jezdí na Pag, Pašman nebo Ugljan.

motorové čluny

Tím, že má Jadranské moře opravdu velké množství ostrovů, které nejsou příliš daleko od pobřeží, stává se Chorvatsko evropskou pro plavby na člunech, lodích a jachtách. Zeptejte se ve svém okolí, určitě se najde někdo, kdo vám rád poradí a doporučí pěkná místa.

ČTĚTĚ:   Putování po Kvarnerských ostrovech

My vám jen popřejeme šťastnou plavbou a krásnou dovolenou!

 

levné apartmány Pag
Ubytování na Pagu

Chorvatské pobřeží z motorového člunu
5 (100%) 1 hlas[ů]

4 Responses to Chorvatské pobřeží z motorového člunu

  1. Michal Nejedly

    Ty taky,koťátko

  2. Dobrý den,
    jste si jistí, že pro člun do velikosti 3m a výkonu motoru není potřeba Mezinárodní průkaz způsobilosti k vedení rekreačního plavidla? Všude na webu jsem našel informaci, že je nutný.

  3. už je potřeba

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Bře 2017, Kategorie : Chorvatsko