Chorvatské robinzonády: dovolená v ráji!


ubytování Chorvatsko

Možná už jste tento pojem slyšeli. Robinsonády jsou speciálním typem ubytování na opuštěných místech mimo rušná letoviska. Rozhodně si však nepředstavujte polorozpadlé chatrče se střechou z listí. Jedná se o mnohdy velmi luxusní apartmány na excelentních místech, jakými jsou například malebné zátoky s domečky k pronájmu na pláži. A právě v Chorvatsku se tento trend poměrně úspěšně zabydlel.

Luxusní místa, moře jen pro vás!

Ne každého lákají přeplněné hotely, města plná turistů, suvenýrů a neustále obsazených restaurací. Mnozí si svou dovolenou chtějí užít v klidu a své dny volna strávit především v přírodě. A právě pro ty jsou robinzonády jako stvořené. Tady jste totiž naprosto svým vlastním pánem. Chce to jen udělat si pořádnou zásobu jídla a pití a nic vám ke spokojenosti chybět nebude. Jen si to představte: ráno vstanete, dáte si kávu na terase s výhledem na moře, uděláte pár kroků a už se koupete v průzračné slané vodě. Nikde nikdo, jen zpěv ptáků a šumění vln. Tady se opravdu zregenerujete a řádně si odpočinete! A když vás to přestane bavit? Prostě si do města a za kulturou zajedete.

Pro zamilované páry, rodinu i partu přátel

Robinsonády najdete po celém Chorvatsku, nejvíce jich však leží na ostrovech, proslulý je Hvar a Brač. Robinsonády jsou jako stvořené pro zamilované páry například pro strávení romantických líbánek. Ale i rodiny s dětmi nebo parta přátel velmi často volí tento styl ubytování. Je to zkrátka o pohodě a záleží na každém, jak s tím naloží.

Dovolená na majáku

Jak jsme uvedli výše, jedná se především o vily, apartmány nebo domečky na samotě v krásné přírodě u moře. V mnohých případech se však s robinsonádou můžete setkat na majáku!

Starobylých kamenných majáků je po Chorvatsku rozeseto opravdu hodně. Majitelé jejich vnější podobu ve většině případech ponechali a interiéry přizpůsobili tak, aby se v nich dalo příjemně a komfortně bydlet. Protože se jedná o unikátní typ bydlení, také cena je o něco vyšší. V sezóně se ceny pohybují cca kolem 1000 Kč na osobu za noc, ale seženete i lacinější, pokud mají třeba ne úplně pohodlný nebo vzdálenější vstup do moře. Zážitek, který si z takové dovolené odnesete, však za tu cenu rozhodně stojí.

ČTĚTĚ:   Navštivte ostrov Šipan

Některé majáky leží na samostatném ostrůvku, na který se nedostanete jinak než lodí, jiné najdete na pevnině buď přímo u moře nebo na kopci. Zásobování jídlem je řešeno individuálně s každým majitelem jinak. Některý vám zásobování zajistí, jiný vám jen poradí, kudy vede cesta do nejbližšího obchodu. Dovolená na majáku, to je teprv romantika! A navíc mnohdy podtržená pořádným dobrodružstvím, nemyslíte?

Čas dovolené se blíží a mnoho z nás si ji už pomalinku maluje. Bude ta vaše v centru dění nějakého historického města nebo dáváte přednost přírodě a klidu? Pokud máte zkušenosti s robinsonádou v Chorvatsku, napište nám o ní a podělte se s ostatními čtenáři.

 

levné apartmány Chorvatsko
Levné ubytování v Chorvatsku

Ohodnoťte

4 Responses to Chorvatské robinzonády: dovolená v ráji!

 1. Ivan Valenta

  Tipoval bych že to je Hvar?

 2. Stáňa Bicková

  Hvar je naaaadherny 🙂

 3. Ladislava Vavrušková

  my opět jedem na robinzonadu na Murter !

 4. Aleš Rybák

  Je to na Hvaru vesnička Sučuraj

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Dub 2018, Kategorie : Chorvatsko