Chorvatsko 2016 bez cestovky


ubytování Chorvatsko

Chorvatsko je u našich turistů nejoblíbenější a nejnavštěvovanější zemí. Je to díky nádhernému Jaderskému moři, úžasně členitému pobřeží a více než tisíci ostrovů. To vše jsou lákadla ke strávení krásné letní dovolené u moře.

 

A jelikož není chorvatské pobřeží příliš vzdálené od ČR a jeho dostupnost po silnici je rok od roku lepší, je pro českého turistu snadné se do Chorvatska vypravit i bez cestovní kanceláře, to znamená „po vlastní ose“.

V roce 2015 budou na turisty čekat některé příjemné novinky, které usnadní cestu i samotný pobyt. Pro větší klid je lepší si dovolenou zajistit v předstihu. Například v chorvatských kempech je většinou dostatek místa pro všechny, přesto se vyplatí si v těch nejznámějších rezervovat místo dopředu.

xalong-dalmatian-coast-2015.jpg,qitok=EGngaesb.pagespeed.ic.0IxVgdRvDxPokud pojedete vlastním vozidlem, můžete se těšit na některé nové úseky silnic. Především na Istrii vás mile překvapí nové silniční úseky a zdejší systém dálnic a rychlostních silnic umožňujících o poznání pohodlnější spojení při cestě do istrijských letovisek.

Komu se nechce nervovat se na silnicích, může využít leteckého spojení. V roce 2015 se zvýší počet leteckých spojů z Prahy do Splitu a Zadaru. Novinkou bude nová letecká linka z Mnichova do Dubrovníku, což může být zajímavé zejména pro obyvatele Západních Čech, kteří to mají do Mnichova nejblíže. Vlastním autem do Mnichova a odtud letadlem do Dubrovníku je příjemná myšlenka.

Bez cestovky lze strávit i stále oblíběnější natur či lifestyle dovolenou. Na tento styl turismu se i Chorvatsko začíná orientovat a v r. 2015 můžete trávit dovolenou na některém statku v hornaté části Istrie. Poznáte na vlastní kůži farmářský život a užijete si romantiku uprostřed krásné přírody.

Na internetu si můžete také objednat pobyt v některém rybářském domě, kterých je na chorvatském pobřeží dostatek. Vyznavači aktivní dovolené v podobě cykloturistiky rovněž nepotřebují služby cestovek. Stačí vlastní nebo na místě pronajaté jízdní kolo a stan a můžete podniknout několikadenní výlet po značených cyklotrasách například v pohoří Učka.

ČTĚTĚ:   Město Starigrad u Plitvických jezer domov Vinetoua
Chorvatsko 2016 bez cestovky
5 (100%) 3 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Úno 2015, Kategorie : Magazín