Chorvatsko bez kontrol na hranicích ?


ubytování Chorvatsko

Všechny jistě zaujala nedávná dobrá zpráva, že se chystá vstup Chorvatska do Schengenského prostoru.
Teda přesněji řečeno, Chorvatsko splnilo podmínky pro vstup do Schengenského prostoru.
Noa pro nás by to znamenalo, že plynule projedeme poslední Slovinsko – Chorvatskou hranici.
Schengen chorvatsko
Bohužel dobrá zpráva má i svůj rub, a to ten, že vstup do Schengenu musí jednomyslně schválit všechny členské státy a Slovinsko dříve tak úplně nebylo pro.
Jde o to, že se bojí přílivu migrantů právě přes Chorvatskou hranici, tzv. Balkánskou cestou.
A také oba státy dosud tak úplně nemají vyřešené hraniční spory.
Chorvatsko Schengen
Ale my budeme doufat, že se vše vyřeší ku prospěchu věci a všichni turisté mířící k moři pojedou plynule a bez větších problémů a tím se jim cesta výrazně zkrátí.
Ono totiž pokud nejedete na noc a hranice jste projížděli už ve dne, stávalo se hlavně ve špičce sezóny, že na hranicích se nám poněkud průjezd zpomalil, de facto zabrzdil a to někdy i na několik hodin. A v létě v rozpáleném autě stát na hranicích není úplně příjemné.
Mnozí řeknou, vždyť dnes už každý má klimatizaci. Jo, to má, ale pokud auto stojí a klima jede na plné pecky, stejně to moc nepomáhá a navíc spotřeba pohonných hmot lehce stoupá, že? Nemluvě o čase zbytečně stráveném čekáním při vidině nedalekého moře a osvěžení v něm…

Pokud by tedy všechny zúčastněné strany byly pro a vstupu do Schengenského prostoru by nic nebránilo, byl by to velký průlom při cestě na dovolenou. Tak se všichni budeme těšit a doufat.
slovinsko chorvatská hranice
Teď máme před sebou celou zimu a jaro a během této doby si dovolenou můžeme v klidu rozmýšlet a plánovat, kam skoro za půl roku vyrazíme.
Dneska už je potřeba plánovat hodně dopředu a i soukromníci, co nabízejí ubytování, mívají již na začátku roku obsazeno na celou letní sezonu.
Ono totiž to dobré a prověřené ubytování mizí rychlostí blesku. Mnozí turisté když odjíždějí z letní dovolené, už si zamlouvají ubytování na další rok. Tak zase tak moc času nemáme.

ČTĚTĚ:   Cesta autem do Chorvatska může být levná - pokud víte, kde tankovat

A kdo jste v Chorvatsku ještě nebyl a chystáte se, rychle pročítejte recenze, koukněte na fotky od známých či na webu, dejte na doporučení, plánujte a hlavně v létě přijeďte do Chorvatska !

 

levné apartmány Chorvatsko
Levné ubytování v Chorvatsku

Chorvatsko bez kontrol na hranicích ?
5 (100%) 1 hlas[ů]

3 Responses to Chorvatsko bez kontrol na hranicích ?

  1. Josef Sepp

    Ono stačí když u Plovanie najedete na kruháč k hranici ,pokud už před kruháčem nestojite frontu ,a do Ljubljani jedete tak čtyři pět hodin. Hranice není problém tam je to normální průjezd ,ale dodělat dálnici směr Koper je dlouhotrvající problém asi . Jo ono je dobrá i okreska se serpentinami pro turisty.

  2. Jirka Kočí

    Nejsem si jistý jestli je to dobře s ohledem k migraci!!

  3. Jan Zdena Navrátilovi
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Říj 2019, Kategorie : Aktuality z Chorvatska