Chorvatsko: jedna z nejbezpečnějších zemí roku 2021


ubytování Chorvatsko

Máme dobrou zprávu pro všechny, kteří mají v plánu příští rok vyrazit do Chorvatska na dovolenou. Jak se zdá, tak tato země u Jadranu bude jednou z těch, které budou nejbezpečnější pro cestování příští rok. Poukazují na to výroční mapy cestovních rizik, které zveřejnila společnost International SOS sdružující experty v oblasti vakcinace, bezpečnosti a rizik související nejen se současnou pandemií.

Rok 2020 byl dlouhý a těžký pro všechny. Přestože situace stále není růžová, je konec této život ohrožující pandemie v dohlednu díky vakcíně, která snad již brzy bude dostupná. Proto už teď hodně lidí milujících cestování a moře přemýšlí nad letní dovolenou. Pokud nechcete moc riskovat, věřte, že Chorvatsko bude jednou z bezpečných zemí.

Důvody, proč bude Chorvatsko bezpečné pro turisty

První důvod je celkem logický. Na to, jak je Chorvatsko velké, má poměrně málo obyvatel. V celé zemi o rozloze 56 594 km² žije jen 4 000 000 lidí. Srovnejme to například s Londýnem – ten má rozlohu 1 572 km² a žije v něm 9 000 000 lidí! Nízká koncentrace lidí snižuje riziko nákazy koronavirem. To ale není jediný důvod, proč je Chorvatsko zemí, kde bude bezpečno.

V současné době světem nehýbe jen pandemie, ale stále to je i hrozba teroristických útoků. Podle zprávy založené na globálním indexu terorismu, kterou zveřejnila stránka Total Croatia News, je pro rok 2021 také Chorvatsko jednou z nejbezpečnějších zemí.

V mapě od International SOS se kromě pandemie monitorují i jiná lékařská, bezpečnostní a silniční rizika. Posuzuje se v nich riziko politického násilí, sociálních nepokojů, násilných a trestných činů daných zemí. Nejhůře je na tom Afrika a to předevšéím Jižní Súdán, Mali, Jemen, Somálsko a potom Doněcká a Luhanská oblast na Ukrajině. Chorvatsko se i tady řadí mezi země, kde jsou tato rizika velmi nízká.

ČTĚTĚ:   Bale – perla istrijského poloostrova

Nikdo dnes neví, jak se bude situace vyvíjet, ale pokud toužíte po moři, slunci a krásné přírodě, Chorvatsko vám příští rok může splnit váš letní sen. A kam se vypravit?

Moře je krásné i v malých letoviscích

Jednou výhodou Chorvatska je to, že má velmi dlouhé pobřeží a moře je tu nádherné všude. Pokud se vyhnete velkým turistickým městům a vyberete si menší letovisko, snížíte tak riziko jakékoliv hrozby na minimum a užijete si dovolenou se vší parádou. Všude najdete dobrou restauraci, příjemnou kavárnu, milé lidi a pohodovou pláž.

A ubytování? Volte soukromé apartmány. Nejenže pomůžete místním trochu se vzpamatovat z peněžní krize, kterou rozhodně tento rok pocítili, ale navíc se v apartmánu nebudete potkávat s jinými hosty.

 

levné apartmány Chorvatsko
Levné ubytování v Chorvatsku

Chorvatsko: jedna z nejbezpečnějších zemí roku 2021
5 (100%) 1 hlas[ů]

8 Responses to Chorvatsko: jedna z nejbezpečnějších zemí roku 2021

 1. Daniela Drahovzalova

  Tak to je super,jezdím každý rok.Moc se těším.♥️

 2. Dean Rade

  Hrvatska zemlja sa svojim ljepotama i dobrim ljudima oduvijek je bila poznata.
  Dragi nasi gosti,dobro nam došli opet u Hrvatsku u novoj turističkoj sezoni 2021.g.

 3. Milena Ježdíková

  již se těším na moji Dalmáciji adoufám,že zase ty hospody a lidi budou rozumní,ne jako je vidím,každý den v televizi,kazí všechno slušným lidem.

 4. Eva Prošková

  Terka Prošková

 5. Renata Kaftanova

  Po návalu turistů, už tak bezpečná nebude……

 6. Karlosek Havla
 7. Ludmila Nováková

  Jezdím každý rok, i dvakrát, už se těším.

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Pro 2020, Kategorie : Chorvatsko