Chorvatsko letecky, bezpečně a rychle na dovolenou


ubytování Chorvatsko

Cestování se pro nás stalo již běžným pojmem, jen si třeba přečtěte, jak Havlíček složitě cestoval do Brixenu. Dnes sedneme do auta, vlaku, ale hlavně do letadla, a za několik hodin jsme za hranicemi nejen státu, ale někdy i za hranicemi našich snů.

Chcete letět malým letadlem?

 Cesta letadlem ale může být různá, nemusíme letět jen velkým dopravním letadlem, ale i malým, třeba pro 3 či 5 cestujících. Jsou to většinou letadélka typu Cessna, Cirrus či Piper, které nabízejí některé společnosti. Tady je jedna velká výhoda, tato malá letadla mohou vzlétat a přistávat na menších letištích, takže můžeme nastoupit třeba v Příbrami či Kunovicích a dostaneme se i daleko blíže k místu našeho pobytu. Mohou to být přímo i ostrovy, například ostrov Krk či Lošinj.

chorvatsko letecky

Let trvá obvykle necelé dvě hodiny, takže můžeme být na oběd ještě doma a večer se již koupat v Jadranu. Autem se jede někdy takřka celý den plnými dálnicemi. A kolik stojí taková cesta autem? Asi 3 tisíce korun, ale jsou další náklady, například strava po cestě, musíte také počítat se ztrátou dvou pracovních dní, což je řádově 2 tisíce korun, amortizace auta, únava atd. Cesta malým letadlem vyjde odhadem na 6 až 8 tisíc na osobu. Je to moc, nebo málo? To již necháme na vás.

Většinou se za nejlevnější považuje doprava vlastním autem, ale stačí si spočítat všechny finanční náklady, jak jsme zmiňovali, tedy ztrátu času, útrapy a neustále se zpřísňující hraniční režim atd. Možná pak dojdete k tomu, že letadlo je levnější a výhodnější, obzvláště do jižnějších koutů Chorvatska jako je Dubrovník.

Letecká dovolená s CK

Mnohé cestovní kanceláře organizují pobyty v Chorvatsku již přímo spojené s leteckou dopravou, takže cena letenky je zahrnutá společně s dalšími službami. To má pro nás velkou výhodu, že se nemusíme starat, jak se dostaneme do pobytové destinace, většinou je pro nás již připravený autobus a pak i trajekty, pokud míříme na některý z chorvatských ostrovů. Musíme zde ale počítat s vyšší cenou.

ČTĚTĚ:   Pazin – Istrie

Cena sedmidenního pobytového zájezdu s leteckou dopravou může stát již od 9 tisíc korun za leteckou přepravu a ubytování (bez stravy) a horní hranice může být 35 tisíc v pětihvězdičkovém hotelu se snídaní.  

Doporučujeme však ubytování si organizovat sami a najít přímo nabídky apartmánů od majitelů a vyhnout se tak zbytečným provizím cestovkám.

Letecky s ČSA

Pokud se rozhodneme pro cestu do Chorvatska letadlem, asi se nejdříve podíváme na služby české aerolinie ČSA. Ta zajišťuje letecké spojení s Chorvatskem ve spolupráci s místní leteckou společností Croatia Airlines s tím, že se létá do Záhřebu a Splitu. To nás samozřejmě omezuje ve výběru destinace, protože bychom museli počítat s delší cestou. Doprava do Splitu se zpátečním letem pak vyjde v červenci (2016) asi na 6.800 Kč. 

Do Chorvatska se můžeme dopravit i s jinými společnostmi, jako jsou Lufthansa či Austrian airlines (Praha-Dubrovnik). K dispozici jsou ale i nízkonákladové aerolinie.
letecky do chorvatska
Z Prahy do Dubrovníku, Puly a Splitu létá nízkonákladová společnost Smart Wings, u které se i se zpátečním letem dostaneme na cenu necelých 4 tisíc korun. Ovšem zájem je tak veliký, že je potřeba letenky rezervovat dostatečně včas. 

Letenky je možno si objednat přímo u letecké společnosti, ale prodávají je také cestovní kanceláře, které mají dopředu smluvně zamluvená místa s leteckými společnostmi a pak doprodávají zbývající volná místa za lepší ceny. 

Podobně jako u nás se z letiště můžeme dostat několika způsoby, například se můžete pronajmout automobil či využít taxislužby či místní dopravu. 
Pokud si nezařídíte ubytování přes cestovní kancelář a využijete levnější varianty zajistit si ubytování v soukromí přímo od majitelů apartmánů tak vám většinou nabídnou i dopravu z letiště buď zdarma nebo za nějaký příplatek.

Kam se dá Chorvatska letět letadlem

Pokud se rozhodnete pro Chorvatsko letecky, můžete v Chorvatsku využít letiště Dubrovník, Záhřeb, Pula, Split, Rijeka, Zadar a Osijek.
Mluvit o tom, že cestování letadlem je procentuálně úplně nejbezpečnější nemusíme. Statistiky hovoří jasně ve prospěch letecké dopravy přičemž každý rok se na silnicích stávají tragické nehody a zvláště ty autobusové otřesou celou veřejností.  

ČTĚTĚ:   Chorvatsko v roce 2015 - novinky


apartmány chorvatsko bez cestovky
Levné ubytování v soukromí bez cestovky

Chorvatsko letecky, bezpečně a rychle na dovolenou
4.8 (96%) 5 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Bře 2016, Kategorie : Magazín