Chorvatsko levně, bez cestovky a prostředníků


ubytování Chorvatsko

Blíží se léto a cestovní kanceláře už pomalu rozjíždějí reklamní kampaně se zájezdy na plné obrátky. Za určitou částku vám zajistí ubytování, jídlo, penzi a dovolenou. Jenže proč neušetřit nějakou tu korunu a nezajistit si bydlení na vlastní pěst?

Někteří mohou namítnout, že u cestovních kanceláří máme pojistku v případě krachu společnosti a po zaplacení se už o nic nemusíme starat ale i v případě krachu nikam nepojedeme a peníze budeme vymáhat ještě dlouho. Při zajištění bydlení napřímo u majitele apartmánu nemůžeme přijít o nic, maximálně o zálohu (cca 25% z celkové ceny) pokud z nějakého důvodu nepřijedeme na místo.
chorvatsko levně ubytování
Pokud již hledáte jako většina ubytování na internetu tak jedna z největších a nejznámějších webových stránek nejen v tuzemsku, ale i v zahraničí, je Booking. Na stránkách naleznete hotely z různých koutů světa za (údajně) nejnižší ceny. Realita je ale trošku někde jinde. Každá firma totiž z něčeho musí žít a tak i Booking bere provize. Jelikož se jedná o zajetý web se stálou zákaznickou klientelou, pohybuje se jejich provize okolo 15% plus daň což v důsledku znamená navýšení ceny o zhruba 25%.

Ovšem toto také není jediná alternativa. V dnešní době je tak snadné najít si vlastní apartmán a za pomoci internetu se lehce spojit přímo s jeho vlastníkem a dojednat detaily bez cestovek a bez zprostředkovatelů.
I v českých vodách můžeme nalézt webové katalogy jako je třeba největší z nich UBYTOVÁNÍ v CHORVATSKU.cz kde bez provizí cestovkám a bez jakéhokoliv navýšení ceny snadno a rychle najdeme apartmán, zkontaktujeme přímo vlastníka a pohodlně se s ním domluvíme přes email.
apartmany chorvatsko levne
Soukromé apartmány mají navíc několik výhod. V porovnání s hotelem nám nabízí více prostoru a svobody. Nejenže nemusíte svoje vstávání načasovat podle příchodů úklidové čety, ale navíc máte v rukou i dobu, kdy se najíte a kdy ne. V hotelech se totiž striktně musíte držet doby, kdy vám personál připraví jídlo a pokud se na něj nestihnete dostavit, jednoduše se musíte smířit s tím, že budete muset hledat obživu jinde.

ČTĚTĚ:   Turistickým městem i přístavem - Orebić

Pokud sáhnete po soukromých apartmánech, tak vám nic z toho nehrozí. Čas na jídlo i na vstávání si určíte sami, užijete si uklidňující ticho a soukromí, které žádný jiný hotel nenabízí… Vždyť to je ten důvod, proč vlastně jezdíme na dovolenou.


apartmány omiš chorvatsko
Levné ubytování v Omiši

Chorvatsko levně, bez cestovky a prostředníků
3.8 (75%) 12 hlas[ů]

5 Responses to Chorvatsko levně, bez cestovky a prostředníků

 1. Michal Zelenka

  jo jo přesně .. cestovky vidim jen jako vyžírky … co se tyče chorvatska … Ale třeba i Malty .. všude sem viděl zajezdy na Maltu min. kolem 25tis. kč … no a nakonec jsem tam letěl na vlastní pěst .. letenka, tam 95€, letenka zpět 86€ … a ubytovaní za hubičku mimo hotelové komplexi … To samé Chorvatsko. .když tam jede člověk přes cestovku . .tak většinou stejně jede svym autem … akorat z dohodnutého ubytování má cestovka 30% .. a ještě ho otravujou delegáti … Cestovní pojištění je dneska zaležistostí 10 minut přes internet … takže pohoda 🙂

 2. Miloslav Štír Schneider

  jedine bez cestovky a usetrene penize si poradne uzit na dovce 🙂

 3. Radislav Balín

  Plně s vámi souhlasím chlapci.

 4. Krásný den, přemýšlím kam vzít manželku a dvě děti 7 a 11let na dovolenou koukám na mapu a jetu Umag. znáte to tam někdo? Nebo můžete prosím doporučit levné ubytování někde poblíž? moc děkuji za info.

 5. Umag je vpodstatě nejblíž od českých hranic a myslím, že se vám bude líbit. Levné apartmány poptejte na http://www.UvCH.cz/umag

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Kvě 2016, Kategorie : Magazín