Chorvatsko nebo Mallorca? Porovnali jsme za vás!


ubytování Chorvatsko

Do začátku prázdnin zbývá přibližně čtrnáct dnů. Co to znamená? Že je nejvyšší čas na plánování letní dovolené! Pokud se i vy probíráte množstvím nabídek a zvažujete, jakou zemi letos zvolíte k relaxaci a odpočinku, jistě jste narazili na mezi Čechy velmi oblíbené Chorvatsko nebo španělskou Mallorcu. Proč byste měli dát šanci Chorvatsku a co zajímavého vás čeká na Mallorce? Obě turistické destinace jsme porovnali za vás na následujících řádcích.

Chorvatsko jako cenově nejdostupnější varianta

K Chorvatskému pobřeží každoročně míří několik tisícovek turistů
z celého světa. Zvláště u Čechů je Jaderské pobřeží velmi populární. Ceny jsou zde velmi příznivé, obyvatelé milí a přátelští, přírodní scenerie zcela okouzlující a moře jednoduše dokonalé. Spousta chorvatských pláží se může pochlubit prestižní Modrou vlajkou nebo se nacházejí na seznamu nejkrásnějších pláží světa (např. pláž Zlatni Rat). Nevýhodou známějších chorvatských letovisek je jejich vysoká popularita a z toho pramenící množství turistů. Pokud patříte mezi ranní ptáčata, kterým nevadí rezervovat místa na pláži pro celou rodinu ještě před rozbřeskem, pak vám můžeme Chorvatsko pouze doporučit. V opačném případě se podívejte po menších a méně známých letoviscích nebo jiné turistické destinaci.

Španělský ostrov s vůní pomerančů

mallorcaMallorca patří mezi ostrovy náležející Španělsku. Také zde každoročně míří zástupy slunce chtivých turistů. Teploty jsou zde velmi příjemné. V hlavní sezóně atakují tropické třicítky, před nebo po sezóně Mallorca potěší turisty, kteří si libují v příjemnějších a o poznání nižších teplotách. Ostrov prorostlý borovicemi, pomeranči a fíkovníky doslova láká k dlouhým procházkám. Na ostrově je množství resortů nejrůznějších kategorií. Na své si zde přijdou jak milovníci golfu, tak sportovně založení jedinci. Oproti Chorvatsku je ubytování a samotná doprava dražší. Nejpohodlnější je pochopitelně cestování letadlem, ovšem i na samotný ostrov se můžete dopravit za pomocí automobilu a trajektové přepravy. Co se turistů týče, těch je na Mallorce o něco méně než ve známých turistických letoviscích Chorvatska a ani čeština zde není tolik slyšitelná jako u Jaderského pobřeží. Samotný výběr letní dovolené je však pouze a jenom na vás.

ČTĚTĚ:   Tipy na stránky o Chorvatsku, kde jsou webové kamery
Chorvatsko nebo Mallorca? Porovnali jsme za vás!
4.2 (84%) 5 hlas[ů]

19 Responses to Chorvatsko nebo Mallorca? Porovnali jsme za vás!

 1. Vlasta Hrubá

  Jednoznačně Chorvatsko.

 2. Silvie Vacinová

  jojo Chorvatsko 🙂

 3. Lenka Máchová

  Jedine Chorvatsko!:-)

 4. Martin Pokorný

  ja mam vyreseno, prave si Vas prispevek ctu na plazi v Podstrane 😉

 5. Jaroslava Bednářová

  🙂 Každopádně Chorvatsko. ♥ ♥ ♥

 6. Syja Vajdova

  Jednoznacne croatiaaaa

 7. Martina Cernohorska

  croatiaaaaaaaaaaaaaaaaa

 8. jedině Choprvatsko(y)Osor!ale Ibiza…:) ☮

 9. Každopádně Chorvatskooooo

 10. Jana Malíková

  Chorvatsko, každopádně 😀

 11. Na Malorce jsem byla 1x a v Chorvatsku již 8x, takže z toho vyplívá, že CHORVATSKO.

 12. Porovnávate neporovnateľné! Obe destinácie majú niečo do seba. Na Mallorce som bol 5-6x a v Chorvatsku? To si už ani nepamätám, lebo niekedy to otočíme aj 2x do roka. Je to kúsok autom. Za 7 hodín som v Splite. V Chorvatsku je najlepšie na ostrove Krk, okolie Splitu (Trogir, Kaštela, Šibenik, Primošten) ešte Vodice. Dole na juh Omiš, Brela Baška Voda? Nechápem načo tam ľudia chodia. Nemáš kde zaparkovať, lebo je to celé na svahu. Všade tlačenica a hlavne nemáš kam ísť. Do mesta na zmrzlinu? A ďalších 14dní čo budem robiť. Aj okolie Dubrovnika je o ničom. Trepem sa mimo diaľnice a nič. Ešte Pelješac-Orebič (krásne more ale stále fúka, hlavne k večeru) ale aj to je autom ďaleko, lebo ešte nie sú diaľnice. Istria? Tak tam som bol 2x a je to veľmi závislé od počasia. To už môžem ísť aj na Balaton.
  Takže ak sa dopredu objedná ubytovanie, tak je Chorvátsko relatívne lacné hlavne pre rodiny s deťmi (ušetrím za letenku). V hoteloch je strava ako u nás, ale na Mallorcu sa nechytajú. V mnohých hoteloch sú deti do 10 rokov zdrama ale novšie hotely 4* sú v Chorvátsku pekne drahé. S manželkou, alebo s partiou sme boli na Mallorce ALL INCLUSIVE vo 4* hoteloch a 14 dní je lacnejších ako v Chorvatsku. Za 20-30EUR mám skúter/auto na deň, skúste si to v Chorvatsku. Len bicykel stojí 10EUR. Chorváti majú zhruba o 40% drahší alkohol, ako španieli. Pivo je porovnateľné, tam veľmi záleží od miesta. Napr. Dubrovnik kaviareň na hradbách a 0,3l pivo 35kuna!!! Sú normálny? Jasne dá sa aj 0,5litra za 12-14kuna, ale málokde. Mne vychádza najlepšie okolie Trogir, Split, Vodice. Tam sadneš do auta a obeháš park Krka, pláže na poloostrovoch a aktívne oddychujem min. 14-18dní. Kto nemá deti nech radšej ide na Mallorcu. Doporučujem Magaluf (Palmanova). Tam sú do rána otvorené bary a nalievajú od oka–SUPER. Východné pobrežie je skôr pre rodiny. A Golf na Mallorce. Jasne už idem keď je na slnku 50stupňov. Čo im hrabe. Si radšej dám na pláži studené pivo.
  Príjemnú dovolenku prajem každému, nech sa rozhodne pre akúkoľvek destináciu. —Robo—

 13. No tak Robo. Kam se třepeš mimo dálnice a nic? Jadranská magistrála je kouzelná a na dovolené nejezdím závody. Loni už vedla dálnice do Ploče, takže na Pelješac trajektem a máš u toho i svou závodní dráhu. Ano v Dubrovniku je draho, to je pravda ale na Malorce nic takového jako Dubrovnik není. Chlastat na dovču nejezdím, takže nalívání od oka je mi celkem putna. Skútr na den taky pořídím za 500 našich. Pokud nejsou děti ale i s nimi je lepší jet před nebo ještě líp po sezóně. Hlavu na hlavě taky nesnáším. Ano i Mallorca má svá kouzla ale hotely nemusím, raději na privátě a v tom Chorvatsko jasně vede. Máš pravdu, že okolí Splitu je polohově i vzdálenostně asi ideální. Prostě od Biogradu dolů si člověk vybere. A okolí Dubrovniku? Co takový Cavtat? Ano ceny pod BiH jsou větší než po Split ale krásné koupání najdeš i tam. Okolí Omiše je krásné, ano je to ve svahu ale ne všichni jezdí po hospodách autem. Jinak máš pravdu, ať si každý vybere jak chce a je mu libo. A opravdu – porovnává se neporovnatelné.
  Za mě tedy jednoznačně Chorvatsko. Letadlo nemusím dík omezené bagáži a pakárně na letištích. Zlaté auto na cestu…

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvn 2014, Kategorie : Magazín