Chorvatsko nebo Itálie


ubytování Chorvatsko

Rozhodujete se zda jet na dovolenou do Chorvatska nebo Itálie? Napsali jsme vám pár důvodů, které vám pomohou rozhodnout se kde strávit letní dovolenou !

Chorvatsko je oblíbenou destinací pro mnoho Čechů, kteří si chtějí užít krásné přírody, čistého moře a přátelské atmosféry. Zde jsou některé důvody, proč byste měli zvolit Chorvatsko pro vaši dovolenou:

Chorvatsko nebo Itálie
  • Snadná dostupnost autem. Chorvatsko je blízko České republiky a dobře propojené dálnicemi. Cesta vám zabere asi 8 až 10 hodin, podle toho, kde se ubytujete. Budete potřebovat jen rakouskou a slovinskou dálniční známku, které stojí dohromady 24 eur za 10 dní. Ceny pohonných hmot v Chorvatsku jsou také nižší než v Itálii.
  • Krásné pláže a moře. Chorvatsko má dlouhé a rozmanité pobřeží, které nabízí různé typy pláží – od oblázkových až po písčité. Moře je zde azurové a velmi čisté, díky čemuž je ideální pro plavání, potápění nebo šnorchlování. Můžete si také pronajmout loďku a prozkoumat některé z tisíců ostrovů, které leží v Jaderském moři3.
  • Bohatá kultura a historie. Chorvatsko má dlouhou a zajímavou historii, která se odráží v jeho architektuře, umění a tradicích. Můžete navštívit některé z nádherných měst, jako je Dubrovník, Split, Zadar nebo Pula, kde uvidíte starobylé památky, jako jsou římské amfiteátry, středověké hradby nebo gotické kostely. Chorvatsko má také osm národních parků, kde můžete obdivovat úchvatnou přírodu, jako jsou vodopády, jezera, jeskyně nebo hory.
  • Příznivé ceny a služby. Chorvatsko je cenově dostupnější než Itálie, a to jak co se týče ubytování, tak stravování nebo zábavy. Můžete si najít levné apartmány, kempy nebo hotely, které nabízejí pohodlné a čisté ubytování. Jídlo v Chorvatsku je také vynikající a rozmanité, ovlivněné středomořskou, balkánskou a rakousko-uherskou kuchyní. Můžete ochutnat čerstvé ryby, mořské plody, maso, sýry, zeleninu, ovoce nebo sladkosti. Chorvatsko má také bohatou nabídku zábavy a kulturních akcí, jako jsou festivaly, koncerty, divadla, muzea nebo galerie.
  • Přátelská a pohostinná atmosféra. Chorvaté jsou velmi milí a vstřícní lidé, kteří rádi vítají turisty a snaží se jim poskytnout co nejlepší zážitek. Můžete se s nimi snadno dorozumět, protože mluví podobným jazykem jako Češi. Chorvaté jsou také hrdí na svou zemi a rádi vám ukážou její krásy a zajímavosti. Budete se cítit jako doma a budete si přát se sem vrátit.
ČTĚTĚ:   Ostrov Vir - severní Dalmácie

Doufám, že jsem vám pomohl s vaším rozhodováním a že si užijete vaši dovolenou v Chorvatsku. Pokud máte ještě nějaké otázky, neváhejte se mě zeptat. 😊

Chorvatsko nebo Itálie
5 (100%) 2 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Led 2024, Kategorie : Chorvatsko