Chorvatsko v dubnu


ubytování Chorvatsko

Hlavní turistická sezóna probíhá tak jako všude v Evropě v době letních prázdnin, to znamená v červenci a srpnu. Ovšem Chorvatsko nabízí své krásy i v jiných ročních obdobích. Jednou z variant pro krásnou dovolenou je duben. V tomto měsíci nenajdete u jaderského pobřeží téměř žádné turisty, ale ani místní lidi.

 

Budete mít možnost si vychutnat samotu, ale především probouzející se přírodu, která po nepříjemné zimě nabízí již teplé sluneční paprsky, rozkvétající stromy a květiny. Průměrné denní teploty jsou v dubnu kolem 20° C, ovšem na konci měsíce nejsou výjimkou teploty až 25° C. Vzhledem k rozsáhlosti chorvatského území jsou také velké rozdíly v teplotách na jednostlivých místech. Zatímco na jihu se můžete i koupat v moři, tak ve vnitrozemí a na horách se dá mnohdy ještě lyžovat. Mizivé množství turistů na plážích je výhodou pro milovníky domácích mazlíčků, se kterými se mohou v dubnu bez obav do Chorvatska vydat a dopřát jim nerušenou zábavu na vylidněném pobřeží.

Chorvatsko dubenPříhodné je toto období také pro cykloturistiku. Cyklotrasy vedoucí jak malebným chorvatským pohořím, tak podél pobřeží s krásnými výhledy na moře, jsou prakticky prázdné. Příjemné teplo a prodlužující se denní světlo, avšak zdaleka ne takové spalující horko, jaké zde panuje v letních měsících, je jako stvořené pro dlouhé výlety. Stejně tak si tuto krásnou dobu, kdy je jaro v rozpuku, mohou vychutnávat pěší turisté. Snadno seženete ubytování v hotelu, penzionu či apartmánu a denně se můžete vydávat na krásné procházky. Působivé je to zejména v chorvatských národních parcích, kde narazíte na jiného člověka jen vzácně, zato můžete pozorovat zvířata a ptactvo vyvádějící svá mláďata a vnímat opojný jarní vzduch provoněný jarními bylinami, květinami a travinami.
Z těchto důvodů může být například velikonoční dovolená v Chorvatsku krásným zážitkem. Nejenže si užijete jarní přírodu, ale můžete být i svědky mnoha tradičních slavností a poutí, které Chorvati již po celá staletí pořádají.

ČTĚTĚ:   Skradin je protkán historií a krásnou přírodou

ubytování Chorvatsko
Levné apartmány v Chorvatsku

Ohodnoťte

One Response to Chorvatsko v dubnu

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Bře 2015, Kategorie : Magazín