Chorvatsko v zimě? A proč ne!


ubytování Chorvatsko

Přemýšlíte nad tím, jak asi vypadá oblíbené letní turistické letovisko v zimě? Rádi byste zkusili Chorvatsko i jindy než v létě, ale nevíte, zdali je to pro vás to pravé? Neváhejte, i v zimním Chorvatsku si každý najde to své, uvidíte!

Rozdíl je veliký, ale v ničem neomezuje

V zimě jako by se Chorvatsko doslova proměnilo v jinou zemi. Některá menší městečka mohou být skoro vylidněná, protože turisty tato letoviska v zimě nelákají. Říkáte si, co tam tedy budete dělat vy a proč je navštívit? Je to jednoduché, hurá na památky! Chorvatsko má dokonalou zimní sezonu, nenachází se zde moc turistů, přeplněná místa jsou rázem volná a ubytování se dá sehnat extrémně levně.

Chorvatsko zima

Proč si tedy nevychutnat oblíbené destinace, památky a zajímavosti bez tlačenic a v klidu? I známá a stále přeplněná Makarská riviéra bude rázem úplně jiná. A co teprve takový Split, Šibeník či Zadar.

Počasí může být nejisté

Na co se ovšem při své dovolené bohužel spolehnout nemůžete, je počasí. Naleznete desítky lidí, kteří byli nadšení, div se nekoupali a dovolenou si užili. Ale stejně tak je tu druhá strana mince a desítky lidí, kteří mohli sedět doma, protože bylo ošklivo, zima a stále pršelo.

Chorvatsko podzim

Počasí člověk neovlivní a tak se vyplatí prohlédnout si předpověď a podle ní se opravdu zařídit. Pokud nechcete sedět doma ani v případném dešti, nezapomeňte vhodné oblečení a deštníky. Nezapomínejte, že teploty se také hodně liší dle území a pokud je v Dubrovníku jeden stupeň, v Záhřebu může být klidně minus deset.

Chorvatsko last minute

I přesto se ale nenechte od dovolené v zimě odradit. Můžete vidět známá místa naprosto z jiného úhlu pohledu, a pokud se řádně oblečete a vybavíte, dovolenou vám určitě nic nezkazí. Jen se nezapomeňte nechat pojistit. Ať se totiž jedná o dovolenou v létě nebo v zimě, nikdy nevíte, co se může stát.

ČTĚTĚ:   Krajina a příroda v Chorvatsku

Chorvatsko se za posledních pár let stává velmi vyhledávaným cílem pro celoroční dovolenou nebo také místem pro odpočinek v pozdních letech pro starší lidi a důchodce (převážně zatím z Německa, Rakouska a Švýcarska ale snad brzy i pro Čechy 🙂 ) a otevírá se zde hodně domů pro seniory na pobřeží právě kvůli příjemnému klimatu a také zajímavým cenám právě pro tyto lépe situované seniory. Kdo by nechtěl že 🙂

ubytování Opatija
Levné apartmány v Opatiji

Chorvatsko v zimě? A proč ne!
5 (100%) 2 hlas[ů]

7 Responses to Chorvatsko v zimě? A proč ne!

 1. Eva Vojková

  Láká a už několik let ale bohužel je to moc daleko jsem ráda že se tam dostanu každý rok v létě

 2. Alena Levandule

  Já si pockam na léto. Jezdim tam kvůli koupání v moři.

 3. Máme rádi CHORVATSKO

  no dneska je skoro jako v létě…všude teploměry nad 20°C

 4. Marie Rybova

  No to se máte u nás je chladno okolo 8st?

 5. My jsme byli v jeden rok zacatek kvetna a pak zacatek rijna. A super.kdyby Chorvatsko bylo aspon o pulku bliz jsme tam kazdy vikend.

 6. Nechápu, co bych tam dělala, příroda je u nás hezčí, letos je teplo i tady na Vysočině a stejně tam jezdíme jen kvůli koupání.

 7. tak i koupat se můžete na Vysočině že… 🙂

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Lis 2015, Kategorie : Magazín