Chorvatsko v září? rozhodně ANO!


ubytování Chorvatsko

Pro většinu z nás léto končí koncem prázdnin a od prvního září zase začínáme očekávat špatné a šedivé počasí. Pokud jste však svou letní dovolenou nestihli podniknout v červenci ani v srpnu, nemusíte zoufat. I v září je totiž v jižních zemích dostatečně teplo a dovolenou si můžete i tak užít na plné obrátky. Chorvatsko samozřejmě není výjimkou. A právě tam (kam jinam) vás zveme. Podívejte se s námi, co můžete v září v Chorvatsku očekávat a v čem vaše dovolená může být ještě lepší než v plné sezóně.

Jednodušší cestování a nižší ceny ubytování

Cestování samo o sobě je v září naprosto odlišné, než je tomu v létě. Na silnicích ani dálnicích nejsou kolony a když se do nějaké zácpy přece jen dostanete, rozhodně tam neprostojíte hodiny. Není tolik aut na vozovkách a jízda je tak o poznání bezpečnější.

V září také velmi často bývají levnější ceny za ubytování, což ocení především velké rodiny s dětmi, kterým rodiče dovolí vynechat na první týdny školu. Ono se tam na začátku školního roku stejně nic moc důležitého neděje a děti všechnu látku snadno dohoní.

Jaké bývá v září počasí?

Nemůžeme samozřejmě s jistotou říci, jaké počasí přesně bude v chorvatských letoviscích, ale celoroční předpovědi jsou dovolené v září v této destinaci rozhodně nakloněné. Zažijete tady pravděpodobně velmi příjemné teploty okolo 25-27 °C. V druhé půlce měsíce září počítejte již s teplotou nižší – okolo 22 až 24 °C.

S tropickými vedry, které stejně pro většinu lidí nejsou žádným medem, se tedy rozhodně můžete rozloučit. Slunce v září nemá takovou sílu, takže je příjemné pobýt venku a klidně i na pláži po celý den. Přesto se nezapomeňte mazat opalovacím krémem,obzvlášť pokud bude jasno a vy nemáte žádný základ z léta.

Předpověď na září 2017

Když se podíváme na aktuální předpověď na accuweather.com, která se na letošní září předpovídá dnes 13. 8. například v Pule, budou teploty o něco nižší, než je průměr uvedený výše. Začátkem září 2017 se budou pohybovat okolo 23 °C, koncem měsíce kolem 18 °C. Zaměříme-li se na jih, předpověď například pro Split je tato: začátek září 28 °C, konec září 21 °C.

ČTĚTĚ:   Lovran u Opatije

Je to samozřejmě předčasné a teploty se ještě mohou změnit. Pokud chcete znát nové přesnější počasí na týden, klikněte na: Aktuální počasí v Chorvatsku.

Jaké to bývá s teplotou moře?

Pokud jste se rozhodli jet mimo sezónu a mezi květnem a a zářím jste si vybrali září, udělali jste určitě dobře. Moře je rozehřáté z léta a bývá tak o poznání teplejší než v květnu.

Na začátku září se pohybuje okolo 24 °C a koncem měsíce kolem 22 °C. Mezi severem a jihem země se nekonají žádné závratné teplotní rozdíly, maximálně o pár stupňů. Koncem září se však již pravděpodobně vyplatí zamířit si více na jih, přeci jenom jistota je jistota a na Istrii by už pro mnohé mohlo být moře nepříjemně studené.

Má dovolená v Chorvatsku v září ještě nějaké výhody?

Rozhodně má! Další výhodou je, že na výše zmíněných plážích budete v mnohem omezenějším počtu, než je tomu v letní sezóně. Ubude turistů, bude se všem lépe dýchat. I města získají více místní atmosféru, kterou nekazí davy a davy a turistů. V kavárnách i ve vyhlášených restauracích si vždy sednete (často i tam, kam chcete) a kvalita nabízených služeb, jídel i kávy bude naprosto stejná.

restaurace

Počasí v září je také mnohem příjemnější pro podnikání výletů a objevování přírodních krás Chorvatska, vstupy do národních park jsou často levnější, nemusíte čekat ve frontách a pořídíte snímky, na kterých se vám nebudou motat další dychtiví turisté.

Září je také měsíc, kdy jsou šťavnaté fíky, kterým se v Chorvatsku daří, a také hrozny začínají být příjemně sladké. Dozrává ovoce, které podél cest čeká jen na vás, abyste ho ochutnali.

Tak co tomu říkáte? Myslíme, že na dobu, kdy už v naší republice může být už pěkně sychravo, přichází Chorvatsko s velice příjemnou nabídkou. Není přeci nic špatného na tom, když si trochu prodloužíte léto!

ČTĚTĚ:   Arboretum v Trstenu je prvořadou turistickou atrakcí dubrovnické oblasti

 

levné apartmány Split
Ubytování ve Splitu

Chorvatsko v září? rozhodně ANO!
5 (100%) 2 hlas[ů]

3 Responses to Chorvatsko v září? rozhodně ANO!

  1. Jana Zobalová

    jedůůůůůů…………..

  2. Petr Chlumecky

    Jo Jo ! V půlce září jedeme ! Správný čas na dovolenou .

  3. Ladislava Vavrušková
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Srp 2017, Kategorie : Chorvatsko