Odvezte si z Chorvatska zážitky a novou energii, víme, jak na to


ubytování Chorvatsko

Dovolenou v Chorvatsku má většina z nás spojenou s lenošením na plážích, koupáním se v moři, užíváním si pohody, klidu, skvělé kultury a nádherné přírody. Napadlo vás však někdy, že byste si mohli z vaší letní dovolené v Chorvatsku odvézt mnohem více, než zážitky a spoustu nové energie? Pokud ne, tak určitě čtěte dál.

Mnoho lidí vnímá dovolenou jako příležitost si odpočinout, což také většinou dělají lenošením, popřípadě výlety a zážitky. Odpočívat se však dá v i v momentě, kdy se něco nového učíte a nejlépe se učíte novým věcem tak, kde na vás dýchne nová vlna inspirace, na místech, která nemáte prozkoumaná a která na vás působí zcela novým dojmem. Tak proč si nezkusit nějaký ten workshop přímo na pláži, nebo pod voňavými borovicemi? Proč si nevyzkoušet nějaký ten kurz, který vás naučí něco zcela nového, co si sebou z Chorvatska dovezete? Nestyďte se, a směle se do toho pusťte.

Jazyky

V Chorvatsku se každým rokem pořádá obrovské množství nejrůznějších workshopů a kurzů. Mezi ně samozřejmě patří ty jazykové. Některé z vás by mohlo napadnout, že učení je otrava. Ale jen si to představte, jste v úplně cizí zemi, potkáváte zde naprosto cizí lidi a neumíte s nimi nikterak domluvit. Díky tomu jsou jazykové kurzy tak populární, protože vás skutečně naučí. Stačí jedna hodina denně, kdy budete mluvit s lidmi, kteří mluví jen tím jazykem, který se učíte. Tento způsob učení je opravdu velice rychlý, protože výuka často probíhá přímo na ulicích, nebo v přírodě, takže vjemy z nového jazyka si okamžitě můžete propojit s realitou. A právě tato empirická zkušenost popohání vaše znalosti kupředu.

Focení

dovolená ChorvatskoKde jinde se naučit fotit nádhernou přírodu a krajinu, když ne uprostřed nádherné přírody a obklopeni nádhernou krajinou, kterou Chorvatsko zcela jistě je. Na každé své letní dovolené máte foťák. Tak proč se nenaučit používat jej o něco lépe a pořizovat tak mnohem hezčí fotografie z letní dovolené? Ve všech střediscích určitě najdete některých z těchto kurzů a nutno podotknout, že nejsou vůbec drahé. Výuka taktéž probíhá většinou formou učení na zkušenosti. Chodíte tedy se skupinou dalších učňů po přírodě a fotíte, co vás jen napadá. Fotografie pak konzultujete a vylepšujete pod dohledem zkušeného profesionála.

ČTĚTĚ:   Starověký Stari Grad na ostrově Hvar

Vaření

Milujete gastroturistiku? A napadlo vás někdy, že ty úžasné recepty které ochutnáváte, si můžete také vařit u sebe doma své rodině a přátelům? Stačí pouze během své letní dovolené navštívit některý z kurzů vaření, které se povětšinou orientují především na domácí kuchyni. Z dovolené si tak odvezete nové kulinářské zážitky, skvělé recepty a i nové techniky vaření, které vám byli až doposud zapovězeny. Tyto kurzy velmi často navíc pořádají místní kuchařky přímo u sebe doma, takže poznáte i kus pravé Chorvatské kultury přímo naživo. Naučíte se připravovat jídla z těch nejčerstvějších a hlavně nových surovin, budete poznávat vhodnost kombinací pokrmů a vín a proniknete do umění používání toho správného koření, které roste v Chorvatsku.

Potápění

Chorvatsko je skvěléKdyž už jste u moře, tak proč se také nenaučit potápět. Bazény tuzemských potápěčských center jsou sice zajímavé, ale rozhodně se nevyrovnají rozmanitosti opravdové mořského dna. Kurzy vás navíc vezmou i na ta nejzajímavější místa, kde budete moci obdivovat pestrý podmořský život a také některé doklady historie Chorvatska. Podíváte se na staré vraky letadel i lodí a proniknete do tajů pohybu v modrém království.

Podobných kurzů s workshopů je samozřejmě celá řada a záleží jen na vás, čemu budete dávat přednost. Chcete se naučit malovat? Žádná problém! Máte chuť skočit si padákem a proletět se po Chorvatském nebi? Maličkost! Možnosti je prostě milion. Tak využijte své volné chvilky a získejte zkušenosti a schopnosti navíc.


levné chorvatsko
Levně do Chorvatska bez cestovky

One Response to Odvezte si z Chorvatska zážitky a novou energii, víme, jak na to

  1. Ludmila Kottnerová

    Také ráda jezdím do Corvatska

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Úno 2016, Kategorie : Magazín