Jsou v Chorvatsku žraloci?


ubytování Chorvatsko

Chorvatsko je jedním nejnavštěvovanějších míst v Evropě. Ročně do Chorvatska na dovolenou vyrazí nespočet turistů, kteří sem jedou za skvělým jídlem, překrásnou přírodou, teplým mořem a bohatou kulturou. Nejčastější činností, kterou turisté v Chorvatsku podnikají kromě prozkoumávání památek a center metropolí je válení se u vody a užívání si teplého a čistého moře.

 

Chorvatské moře je velmi bohaté na podmořský život a běžně tak můžete narazit na potápěče s plnou výbavou nebo jen amatérské potápěče se šnorchlem a maskou. Častokrát se tak stane, že nezkušení turisté či aktivní jedinci, kteří se chystají do Chorvatska poprvé, položí otázku, zda jsou v Chorvatsku žraloci. Odpověď na tuto otázku je jednoduchá. V Jaderském moři se nacházejí žraloci a Chorvatský národní ústav pro ochranu přírody zaznamenal různé druhů žraloků.

Některé druhy se zde vyskytují trvale a jiné sem jen zabloudí. Nejčastěji se jedná o malé neškodné druhy a z těch skutečně velkých zde bylo k vidění jen pár a to jmenovitě žralok modrý, žralok tygrovitý či velký žralok bílý. Skutečně tedy jsou v Chorvatsku žraloci má to, však jeden drobný háček a netřeba tedy vyvolávat paniku. Výskyt žraloka u chorvatského pobřeží patří mezi jevy ojedinělé. Je možné, že spíše uvidíte delfíny poskakovat podél pobřeží, než jakýkoliv náznak žraloka.shark

Stejně jako po celém světě i u Jadranského pobřeží patří žralok ke chráněným druhům a historky o tom, jak došlo k napadení člověka žralokem a další hrůzostrašné příběhy jsou spíše novinářské plky během okurkové sezóny. Poslední útok, který se na člověka odehrál, pochází z roku 1974. Útoky jsou zde tedy velmi výjimečným případem a není se tedy čeho obávat. Přesto, pokud narazíte na tvora, který vám bude připomínat žraloka, je lepší se setkání vyhnout a zbytečně jej nedráždit či nepořizovat selfie.

ČTĚTĚ:   Národní park Krka - malebný kaňon se sedmi vodopády
Jsou v Chorvatsku žraloci?
4.3 (86.48%) 71 hlas[ů]

2 Responses to Jsou v Chorvatsku žraloci?

  1. a jeje

  2. To jsem se bála

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvc 2014, Kategorie : Magazín