Chorvatští házenkáři opět stříbrní na mistrovství Evropy

ubytování Chorvatsko

Ve finále mistrovství Evropy házenkářů ve Vídni se v neděli utkali týmy Francie a Chorvatska. Francouzi předtím porazili Island 36:28 a Chorvatsko po prohraném poločase zvítězilo v druhém semifinále nad Polskem 24:21.

Mistrovství Evropy v házené vyhráli Francouzi, kteří ve finále ve Vídni porazili Chorvatsko 25:21.
V první půli finálového duelu přitom Francouzi ani jednou nevedli, stále jen dotahovali chorvatský náskok. Krátce před koncem poločasu zvýšil Duvnjak už na 12:9, jenže Karabatic a Narcisse se třígólovou sérií během necelých dvou minut postarali o bleskové vyrovnání. Ve druhém poločase francouzští hráči přidali a hned po přestávce si vybudovali tříbodový náskok. Ten si drželi po až do závěrečných minut. V těch se jim podařilo brankový rozdíl, získaný aktivní hrou, ještě zvýšit na konečných 25:21.

Po triumfech z olympijských her v Pekingu a loňského mistrovství světa Francie tak má další zlato a Chorvaté opět další stříbrnou medaili.
Chorvatsko získalo stříbro z ME podruhé za sebou, ve finále s Francií neuspěli ani na loňském MS v domácím prostředí. „O náskok z prvního poločasu jsme přišli až příliš lehce. Pak nám už došly síly a nestačili jsme soupeři čelit,“ prohlásil chorvatský trenér Lino Červar.

Čeští házenkáři obsadili osmé místo a Filip Jícha byl zvolen nejužitečnějším hráčem mistrovství Evropy.