Čistá voda, zdarma internet, jedna hranice…


ubytování Chorvatsko

Dne 01.07.2013 vstoupí Chorvatsko do Evropské Unie, to už je známá věc, tak se pojďme podívat v rychlosti co jiného je nového v Chorvatsku.

Aktuality:

  • Letenku z Prahy do Splitu lze zakoupit za velmi dobrou cenu již od 3.711,- Kč. (Příklad rezervace s odletem 14. 9. 2013 a návratem 28. 9. 2013). Cena platí do vyprodání míst. Aerolinky: SmartWings. Za tuto cenu můžete ještě letět i v dalších termínech v září.


  • Ve vybraných 75 obcích a městech Chorvatska bude do 1. července postaveno 269 bezdrátových přístupových bodů na internet (Wi-Fi). Přístupové body budou instalovány na frekventovaných místech letovisek, např. na hlavních náměstích, promenádách, poblíž autobusových a železničních stanic, v trajektových přístavech, marinách, na veřejných plážích apod. Lokality budou označeny zvláštním znakem a jejich seznam můžete vidět zde.


  • Od 1.7. při vstupu Chorvatska do EU zanikají dvě hranice při přejezdu ze Slovinska a zůstává pouze jedna společná Chorvatsko-Slovinská, takže méně zdržování. Občané členských zemí Evropské unie budou nadále potřebovat platné cestovní doklady jelikož Chorvatsko vstoupí do shengenského prostoru (bez hranic) až za dva roky.

    Chorvatsko

    Chorvatsko

  • Podle programu sledování kvality vody ke koupání na plážích Chorvatska se od poloviny května do konce září provádějí pravidelná měření kvality vody na jadranských plážích. Vzorky se odebírají jednou za čtrnáct dní a výsledky jsou zveřejňovány i na našich stránkách Teplota a kvalita moře na Jadranu. V předchozím roce bylo odebráno 9 165 vzorků a 99,23 % odebraných vzorků mořské vody splňovalo přísná kriteria požadavků kladených na kvalitu mořské vody ke koupání v letoviscích podél celého chorvatského přímoří.
Čistá voda, zdarma internet, jedna hranice…
5 (100%) 1 hlas[ů]
ČTĚTĚ:   Sanace středověkého městečka Dvigrad v Istrii

One Response to Čistá voda, zdarma internet, jedna hranice…

  1. Chorvatsko úžasná romantika,srdeční zaležitost…

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvn 2013, Kategorie : Aktuality z Chorvatska