Co můžete čekat od ubytování v Chorvatsku


ubytování Chorvatsko

Léto už je tu. Každý se těší, až mu sluníčko dodá potřebnou energii a odpočine si. Možná, že i vy se letos máte v plánu vydat na dovolenou k moři do Chorvatska! Před samotnou zábavou a zaslouženým relaxem ale musíte zařídit to nejdůležitější – ubytování.

Sice většinu času trávíte na pláži nebo na výletech, ale je důležité mít večer kam složit hlavu a kam si zajít na jídlo. Ubytování je neoddělitelnou součástí naší dovolené a je důležité vybrat si to správné. Co vůbec můžete od ubytování v Chorvatsku čekat?

V Chorvatsku máte 2 základní možnosti, jak sehnat ubytování. Buď si můžete vybrat ubytování z pohodlí domova přes internet, nebo počkat přímo do cílové destinace a tam ulovit jeden z volných apartmánů.

chorvatsko ubytování

Výběr ubytování přímo na místě

Pokud už jste někdy v Chorvatsku byli, je vám jasné, že sehnat ubytování na místě není tak lehké, jak se může z domova od stolu zdát. Ve přímořských turistických destinacích již nepotkáte u cest postávat majitele apartmánů s cedulkami Free apartman nebo Sobe, kteří by vás rádi ubytovali.

Takže co s tím? Holt pokud chcete jet na blind musíte se vždy zastavit a začít se ptát – někdo vás většinou eventuelně navede ale v hlavní sezóně můžete klidně strávit celý den sháněním místo válením na pláži.

Výběr ubytování v Chorvatsku přímo na místě přináší výhody i nevýhody. Můžete popojíždět podél pobřeží a cílovou destinaci si vybrat podle toho, kde se vám bude nejvíce líbit, nejste omezeni výběrem podle obrázků na internetu

  • Můžete vycestovat ze dne na den, podle počasí, dovolené a nálady
  • Můžete popojíždět podél pobřeží a cílovou destinaci si vybrat podle toho, kde se vám bude nejvíce líbit, nejste omezeni výběrem podle obrázků na internetu
  • Budete vás to stát čas a nervy při hledání a nacházení, nemluvě že to nejlepší ubytování bývá již obsazené a nečeká na někoho z ulice
ČTĚTĚ:   Šilo na ostrově Krk

Výběr ubytování přes internet

Toto je varianta jistější. Samozřejmě není pro každého odjet na dovolenou a ani nevědět, kam se budete další týden nebo třeba i 14 dní vracet. Pokud chcete mít jistotu, vyberte ubytování už doma.

Dnes máte možností více – buď můžete vybírat přes online platformy pro rezervace ubytování po celém světě jako je třeba booking, nebo využívat internetových nabídek přímo od majitelů- to je většinou o něco levnější.

Na co si dát pozor

Při výběru ubytování si dejte pozor na vzdálenost k moři a na pláž. Ne vždy uvedené metry odpovídají tomu, co budete denodenně chodit. Většina ubytování je také umístěná v kopcích. Myslete na to. Zvlášť pokud máte malé děti, je dobré vybírat apartmány blíže k plážím.

Pokud už jste někdy byli u chorvatského pobřeží, dobře víte, že i malá turistická letoviska často protínají frekventované cesty. Některé apartmány se samozřejmě nachází i nad touto silnicí. Jsou o poznání levnější než ty pod ní, ale s dětmi je bezpečnější bydlet spíše pod ní. Rozhodně zvažte, jestli nižší cena stojí za to každý den přecházet celkem rušnou silnici.

Často se navcí stává, že tato informace zůstává pro turisty překvapením, protože majitelé apartmánů ji na svých webech neuvádí. Proto pokud není z fotek jasná poloha, radši se doptávejte, ať nekupujete zajíce v pytli.

Ceny

Cena za ubytování se odvíjí od spousty faktorů jako je lokalita, vzdálenost od moře nebo druh ubytování. Samozřejmě jinou sumu vydáte za noc v kempu a jinou, vyšší, za noc v hotelu.

Zlatou střední cestu představují apartmány. Doporučujeme se vždy podívat na orientační nabídku na internetu, a to i v případě, že vyrazíte hledat ubytování naslepo. Ubytování v roce 2021 pro osobu za noc můžete sehnat už okolo 400 Kč.

ČTĚTĚ:   Ostrov Krk - Kvarner

Neděste se, pokud po vás majitelé chtějí předem zaplatit zálohu, např. ve výši 30 % z ceny.

Chorvatsko apartmány

Hotel nebo apartmán?

Většina Čechů volí v Chorvatsku zlatou střední ubytovací cestu – apartmán. Apartmán v Chorvatsku je takový byt, který slouží k ubytování turistů a na rozdíl od hotelových pokojů se tu nedočkáte all inclusive ale máte své soukromí.

V případě hotelu nebo penzionu vám je k dispozici většinou pokoj bez lednice a možnosti vaření, naopak si připlatíte za služby all inclusive nebo polopenze.

Vybavení apartmánu

Součástí každého apartmánu je kuchyňka, popř. alespoň kuchyňská linka a k dispozici vám je základní vybavení. Samozřejmě tu najdete lednici, sporák, mikrovlnnou troubu. Trouba, myčka nebo třeba kávovar nejsou samozřejmostí ale v novějších apartmánech jsou již obyvklé.

Z nádobí s sebou rozhodně nemusíte vozit příbory, talíře ani skleničky nebo hrnce. Základní vybavení je k dispozici a pokud něco chybí, nebojte se nahlásit nedostatky domácím.

Co byste naopak neměli zapomenout doma jsou vaše hygienické potřeby.

Většina majitelů na svých stránkách uvádí vybavení, které byste v apartmánu měli po příjezdu najít. Pokud si nejste jistí v drobnostech jako je třeba otvírák nebo škrabka na brambory, pro jistotu je přibalte sebou. A pokud něco zapomenete nebo v ubytování nenajdete, vždy můžete koupit nebo poprosit domácí.

Vybavení hotelu

V hotelech je obvyklé, že odpovídají příslušné kategorii a popisu. Automaticky zde naleznete lůžkoviny, ručníky, osušky k bazénu i do wellness zóny (pokud ji hotel má). Zabezpečeny bývají také základní hygienické potřeby jako je mýdlo, šampon a toaletní papír.

Soukromé ubytování – Villa Luka Vinkuran u Medulinu na Istrii

Nejlevnější ubytování za nejlepší peníze?

Apartmány přímo od majitelů bez provize cestovkám jsou tam nejlepší volba jak se přiblížit co nejlepší ceně a nedávat zbytečně desítky procent zprostředkovatelům. Na Českém internetu působí již přes 19 let (starší než Facebook či Booking) web www.UBYTOVANIvCHORVATSKU.cz kde najdete právě takovéto nabídky soukromých apartmánů a vřele vám je doporučujeme.

Co můžete čekat od ubytování v Chorvatsku
4.3 (86.67%) 3 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvc 2021, Kategorie : Chorvatsko