Co potřebujete vědět, jedete-li rybařit do Chorvatska


ubytování Chorvatsko

Určitě se společně shodneme na tom, že na letní dovolené u moře není nad čerstvou ugrilovanou rybu. Pokud rádi rybaříte, budete v Chorvatsku jako v sedmém nebi, a to i v případě, že ryby nekonzumujete, ale hned je pouštíte zase zpátky na svobodu. V chorvatských vodách pluje neskutečné množství ryb a je opravdovým zážitkem si tady zarybařit. Stačí si opatřit povolení a vaše cesta za luxusními úlovky může začít! Hoďte si na cestu do zavazadla bič, pár splávků, háčků a bročků a můžete vyrazit.

Rybařit můžete kdekoliv, v sezóně platí jistá omezení

V Chorvatsku můžete rybařit v podstatě kdekoliv se vám to bude zamlouvat. Jen pozor na letní sezónu. Od 1. května do 1. října nesmíte provozovat rybolov v přístavech, na plážích a přírodních koupalištích. Důvod je určitě všem zřejmý.

Rybaření

Na rybolov je nejlepší ráno a večer, kdy je relativní klid, to ostatně platí při rybaření všude na světě. Většina ryb, které v Jaderském moři ulovíte, není určena ke konzumaci, ale zeptejte se raději místního rybáře, pokud si nebudete jistí. Oni moc dobře místní ryby znají.

Kam pro rybářský lístek?

Rybářský lístek vám vydají téměř v každém turistickém centru a stačí vám k němu platný cestovní doklad. Povolení k lovu klasických malých ryb stojí 60 kun na den, 150 kun na 3 dny a 300 kun na 7 dní. Pokud jsou však vaše cíle větší a vy si troufnete na lov ryb velkých, jako je třeba tuňák nebo mečoun, zaplatíte jednou tolik. Ceny jsou také odlišné v případě, že chcete lovit ryby sladkovodní. Za jeden den můžete ulovit maximálně 5 kg ryb a je zakázáno s nimi jakkoliv obchodovat.

Rybaření ve sladké vodě

Přestože je doménou Chorvatska moře, zarybařit si můžete také ve sladké vodě. A to třeba na řece Cetině, na Peručském přehradním jezeře, v deltě řeky Neretvy, na řece Jadro nebo na Vranském jezeře.

ČTĚTĚ:   Chorvatsko je hvězdou letošní sezóny

Ryby

Na jaké ryby ve vodě v Chorvatsku narazíte?

Setkáte se tu s rozdělením na ryby bílé a modré. Mezi bílé patří třeba kovač, bukva nebo zubatec. Mezi modrými můžete narazit na makrelu, tuňáka, haringu nebo sardinky.

V teplých stojatých sladkých vodách můžete ulovit ryby kaprovité, jako je například kapr obecný, nebo amur bílý. Ve studených a proudících vodách ryby lososovité a pstruhovité.

Důležité upozornění na závěr

Při sportovním rybolovu na moři můžete používat následující rybářské náčiní:

  • nanejvýš dva pruty s maximálně 3 návazci na každém prutu;
  • nanejvýš 2 pruty se zátěží a maximálně 3 návazci na každém prutu;
  • nanejvýš 2 pruty pro lov přívlačí (vláčení) s maximálně 3 návazci na každé šňůře;
  • nanejvýš 2 podvodní pušky

levné apartmány Chorvatsko
Levné ubytování v Chorvatsku

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Úno 2019, Kategorie : Chorvatsko