Na Cres a Lošinj – Deník: den 10. až 13.


ubytování Chorvatsko

Poslední dny naší dovolené v Chorvatsku se snažíme navštívit ještě další pláže a neustále sledujeme počasí. Co v předpovědi tvrdí o zítřku jeden den, další den už neplatí.

Den 10. (18. 9.): Pláže Balvanida a Plieski

Z hlavní silnice, která vede ostrovem Lošinj vede několik stezek k moři, většina je pro pěší, jiné se dají projet velkými a silnými jeepy. Dneska si to zamíříme na pláž Balvanida, kde má být restaurace, a na pláž Plieski, která má být jedna z nejkrásnějším. Leží ve dvou zátokách hned za Krivicí.

Lošinj

Balvanida, ke které dojdete za cca 40 minut, nás moc nenadchla. Je tu sice restaurace, ale vůbec není u moře. Pláž je malá a špinavá, a přestože zátoka je krásná, tady se nekoupeme a jdeme rovnou na další pláž – Plieski. Je krásný sluneční den a vítá nás sympatická zátoka a oblázková pláž. V moři je však na dně písek, což nás baví a trávíme tu celý den. Cestou zpět k autu to bereme jinou cestou a pěkně se při výstupu zapotíme.

Mali Lošinj_ Plieski

Den 11. (19. 9.): Prší

Na dnešek hlásili déšť a bohužel tentokrát se předpověď vyplnila. Celý den prší, a tak ho trávíme doma u televize. Naštěstí Chorvati nemají moc zahraničních filmů dabovaných, ale pouští je v originálním znění s titulky. Alespoň těm anglickým tedy rozumíme. Večer zajdeme na smažené sardele a pivo a tím tento den končí. Zítra plánujeme jet znovu na ostrov Susak, tak uvidíme!

Den 12. (20. 9.): Po lošinjských beach barech

Susak se dnes nekoná. Je zataženo, tak volíme plán B. Jdeme se podívat do kempu na poloostrov Čikat, kde stojí Aquapark. Plavky máme s sebou, ale moc tomu nevěříme. V aquaparku není ani noha, tak ani ty naše tam nezamíří. Kemp má krásné umístění: přímo u promenády a pláží. V moři však nikdo není, dnes je počasí opravdu spíše podzimní. Jdeme po cedulce Beach Bar a dnešní odpoledne je jasné: tour po lošinjských beach barech.

ČTĚTĚ:   Jezdíte do Chorvatska na blind? Dejte si pozor

Čikat

Bar u kempu Čikat je pěkný, se skvělým výhledem, ale dost drahý. Mají tu vynikající červené víno, které podávají v ohromných sklenicích. Jdeme dál a před luxusním hotelem Bellevue v malé zátoce nacházíme hned dva bárky vedle sebe. Je tu také malá písečná pláž. Zastavujeme přímo nad pláží v baru Latino Beach.

Mali Lošinj_Latino Beach

Hraje tu příjemná hudba a je tu skvělý výhled na moře. Naší další zastávkou by měl být bar na pláži Veli Žal, ale je tu úplně prázdno. Náš večer u promenády zakončujeme tedy v baru na pláži Borik, kde můžete zažít opravdu úžasné západy slunce.

Mali LošinjVečer ve městě sedíme v baru s živou hudbou. Krásné zakončení posledního dne ve městě Mali Lošinj, co říkáte?

Den 13. (21. 9.): Poslední den na ostrovech

Dnes je náš poslední den na ostrovech, odpoledním trajektem se vrací zpět na pevninu (do Ičiči na Istrii nedaleko Opatije), odkud si to zítra pomašírujeme zpátky do Čech. Dnes je jasno, takže se celý den koupeme – na pláži v Nerezine a Miholešćici na Cresu. Do Ičiči přijíždíme až večer.

Chorvatsko bylo skvělé! Přestože je tady počasí v září dost „nevyrovnané“, na nic si nemůžeme stěžovat. Pláže jsou poloprázdné, ve městě je to určitě snesitelnější než v horku a atmosféra je stále nasátá létem a letní pohodou. V pondělí zase do práce, ach jo, už aby bylo zase léto!

 

levné apartmány Mali Lošinj
Ubytování v Mali Lošinj

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Zář 2017, Kategorie : Chorvatsko