Na Cres a Lošinj – Deník: den 8. a 9.


ubytování Chorvatsko

Město Mali Lošinj je mnohem větší než Veli Lošinj, který leží nedaleko. Vede k němu hezká pobřežní cesta, kterou ujdete za necelou hodinu (včetně zastávek a focení). Právě tam jsme se vydali a počasí nám přálo: bylo zataženo, ale nepršelo. Kdyby bylo pořád jasno, pravděpodobně bychom ani toto město nenavštívili a byly bychom ochuzeni o pěkné výhledy cestou a příjemné posezení v klidném městečku.

Den 8. (16. 9.)

Cesta z Mali do Veli Lošinj

 

Veli Lošinj - promenáda

Pobřežní promenáda vás povede kolem několika zátok, kde je možné se i koupat. Podél cesty stojí různé apartmány, z nichž některé plně fungují a jiné na svou slávu již dávno zapomněli.

Těsně před městem Veli Lošinj stojí luxusní komplex hotelu Punta s nádherným venkovním bazénem s výhledem na moře. Lidé se tu prochází ve svých bílých županech a určitě si užívají veškerého nabízeného špičkového servisu. Vypadá to velice komfortně, ale my stejně nedáme dopustit na příjemné soukromé ubytování u místní chorvatské rodiny.

Veli Lošinj se nachází v malé zátoce, kde najdete několik kaváren, restaurací, obchodů, pekárnu i masnu. Počasí je pošmourné, tak nemáme lepší nápad, než si sednout na skleničku vína. Veli Lošinj vypadá jako pohodové městečko, jehož atmosféra je poklidná a dost sympatická. Zpět do města Mali Lošinj dorážíme už za tmy a jdeme se podívat ke kostelu s vysokou věží, která je jednou z dominant města. Poté se spouští déšť, takže grilování ryby odkládáme na zítra.

Veli Lošinj

Den 9. (17. 9.)

Jedna z krásných osamocených pláží: Krivica

Dnes od rána svítí slunce, tak jsme se rozhodli vyrazit na jednu z doporučených pláží dámou v infocentru: na pláž Krivica. Naše paní domácí nám dává s sebou oběd – výbornou domácí sekanou a těstovinový salát.

ČTĚTĚ:   Split - jižní Dalmácie

Za městem Mali Lošinj začíná silnice vedoucí až na konec ostrova. Postupně se zmenšuje na úzkou cestu, kde se opět auta musí vyhýbat, protože by dvě vedle sebe neprojela. Za několik málo minut dorážíme na místo, kde parkuje již několik aut. Odsud vede kamenitá cesta pro pěší do malebné zátoky Krivica.

Lošinj_Krivica

Na cestě, která trvá necelou půlhodinu, se setkáváme s nám neznámým zvířetem: něco mezi kamzíkem, muflonem a krávou. Ani potom doma pomocí internetu nedokážu zvíře identifikovat. Přestože jsem pro jistotu vyskočila na nejbližší strom, zvíře nebezpečné nebylo a bálo se nás asi víc, než my jeho (já jeho).

Lošinj_Krivica

Zátoka Krivica je nádherná a trávíme tu celé odpoledne. Polehávat můžete ve stínu stromů, na kamenech nebo na kamenité pláži. Lidí je tu tak akorát, v sezóně tu asi bude hlava na hlavě. Ve vodě jsou ježci a po kamenech lezou malý kraby. Výstup zpět k autu je o něco namáhavější, ale s klidem to zvládají i starší turisté.

Grilovačka ryby

grilovaná ryba

Večer si grilujeme rybu a musím nás pochválit, jak se nám naše premiéra povedla. Rybu jsme koupili včera na místním rybím trhu, který zde funguje každý den od 7 do 13 hodin a seženete tu různé druhy ryb včetně lososa a tuňáka, ale také jiné mořské živočichy. Název naší ryby bohužel nevím, ale paní prodavačka říkala, že na gril je výborná a měla pravdu.

Grilování ryby tady ještě určitě zopakujeme!

 

 

levné apartmány Veli Lošinj
Ubytování ve Veli Lošinj

Na Cres a Lošinj – Deník: den 8. a 9.
5 (100%) 1 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Zář 2017, Kategorie : Chorvatsko