Cyklistické stezky v Istrii


ubytování Chorvatsko

Dovolená pro mnohé z nás znamená dobu, kdy se zcela oddáváme odpočinku, nemyslíme na práci, jen odpočíváme. Dovolenou často lidé tráví u moře, kde se opalují a plavou v moři. Ne každý však umí trávit celou dovolenou jen na pláži.

Existují lidé, kteří mají rádi aktivní dovolenou, kde se něco děje, něco zažijí a odnesou si z toho zážitek, na který budou dlouho vzpomínat. Pokud i vy rádi trávíte dovolenou aktivně, pak si můžete během své dovolené udělat malý cyklo výlet po krásách dané země. Jedete-li do Chorvatska, pak pro vás máme tipy na cyklistické výlety. Vydejte se na kolech poznávat krásy Chorvatska a konkrétně Istrie.

Rovinjské Selo

Trasa je dlouhá 24 kilometrů a není nikterak náročná, zvládnou jí i příležitostní cyklisté. Začíná se z Rovinjského Sela, což je 11 kilometrů severovýchodně od Rovinje) pojedete přes vesnice St. Tomaž, Porton a Gripole do letoviska Vile Rubin. Z letoviska Vile Rubin pokračujete do Veštaru a přes Madonu a Jurišove Stancije, zde se opět vracíte do startu svého cyklo výletu, do Rovinjského Sela. Nejvyšší bod této trasy je 130 metrů nad mořem.

Rabac

Tato cyklostezka je dlouhá 35 kilometrů a má značné přemýšlení, nejvyšší bod je 460 metrů nad mořem. Pohodlných úseků je v této cyklotrase méně, trasa je docela náročná, proto jí doporučujeme zdatnějším a trénovanějším cyklistům.

Rabac

Stezka vede od moře z Rabacu prudce vzhůru do vesnice Gondolici, která je v nadmořské výšce 300 metrů. Stezka pokračuje prudkým stoupáním do Skitače. Odtud máte na výběr dva směry. Můžete se vydat po asfaltové cestě přes Brovinje, Viškovici a Stanišovi, nebo po makadamu přes Glušici a Breg do Labinu. Z Labinu poté jedete přes Ripendu, Knapici a Veliki Kosi do Rabacu, kde je také cíl cesty.

ČTĚTĚ:   Nápoje v Chorvatsku

Premantura

Trasa je dlouhá 35 kilometrů, její nejvyšší bod je 63 metrů nad mořem. Stezka je pohodová, jede se po mírných terénních vlnách a mohou jí jet i méně zdatnější cyklisté, zvládnou-li 35 kilometrů na kole. Cyklostezka začíná v Premantuře a vede déle k chráněné krajinné oblasti mys Kamenjak.

Premantura

Jede se podél východního pobřeží až do nejjižnějšího cípu mysu. Od takzvaného Safaribaru se jede k zátoce Pinžule a poté zpátky do Premantury. Z Premantury stezka trošku stoupí do Kope a poté zase do Volme klesá. Do letoviska Banjole je stezka asfaltová. K zátoce Pješčana uvala se odbočuje po makadamu. Od zátoky je stezska asfaltová do Valdebeku. Poté se jede do Premantury.

ubytování Pula
Levné apartmány v Premantuře

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Zář 2015, Kategorie : Magazín