Cyklistické stezky v Istrii


ubytování Chorvatsko

Dovolená pro mnohé z nás znamená dobu, kdy se zcela oddáváme odpočinku, nemyslíme na práci, jen odpočíváme. Dovolenou často lidé tráví u moře, kde se opalují a plavou v moři. Ne každý však umí trávit celou dovolenou jen na pláži.

Existují lidé, kteří mají rádi aktivní dovolenou, kde se něco děje, něco zažijí a odnesou si z toho zážitek, na který budou dlouho vzpomínat. Pokud i vy rádi trávíte dovolenou aktivně, pak si můžete během své dovolené udělat malý cyklo výlet po krásách dané země. Jedete-li do Chorvatska, pak pro vás máme tipy na cyklistické výlety. Vydejte se na kolech poznávat krásy Chorvatska a konkrétně Istrie.

Rovinjské Selo

Trasa je dlouhá 24 kilometrů a není nikterak náročná, zvládnou jí i příležitostní cyklisté. Začíná se z Rovinjského Sela, což je 11 kilometrů severovýchodně od Rovinje) pojedete přes vesnice St. Tomaž, Porton a Gripole do letoviska Vile Rubin. Z letoviska Vile Rubin pokračujete do Veštaru a přes Madonu a Jurišove Stancije, zde se opět vracíte do startu svého cyklo výletu, do Rovinjského Sela. Nejvyšší bod této trasy je 130 metrů nad mořem.

Rabac

Tato cyklostezka je dlouhá 35 kilometrů a má značné přemýšlení, nejvyšší bod je 460 metrů nad mořem. Pohodlných úseků je v této cyklotrase méně, trasa je docela náročná, proto jí doporučujeme zdatnějším a trénovanějším cyklistům.

Rabac

Stezka vede od moře z Rabacu prudce vzhůru do vesnice Gondolici, která je v nadmořské výšce 300 metrů. Stezka pokračuje prudkým stoupáním do Skitače. Odtud máte na výběr dva směry. Můžete se vydat po asfaltové cestě přes Brovinje, Viškovici a Stanišovi, nebo po makadamu přes Glušici a Breg do Labinu. Z Labinu poté jedete přes Ripendu, Knapici a Veliki Kosi do Rabacu, kde je také cíl cesty.

Premantura

Trasa je dlouhá 35 kilometrů, její nejvyšší bod je 63 metrů nad mořem. Stezka je pohodová, jede se po mírných terénních vlnách a mohou jí jet i méně zdatnější cyklisté, zvládnou-li 35 kilometrů na kole. Cyklostezka začíná v Premantuře a vede déle k chráněné krajinné oblasti mys Kamenjak.

Premantura

Jede se podél východního pobřeží až do nejjižnějšího cípu mysu. Od takzvaného Safaribaru se jede k zátoce Pinžule a poté zpátky do Premantury. Z Premantury stezka trošku stoupí do Kope a poté zase do Volme klesá. Do letoviska Banjole je stezka asfaltová. K zátoce Pješčana uvala se odbočuje po makadamu. Od zátoky je stezska asfaltová do Valdebeku. Poté se jede do Premantury.

ubytování Pula
Levné apartmány v Premantuře

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Zář 2015, Kategorie : Magazín