Cyklistika a diplomacie


ubytování Chorvatsko

Dobrodružství, kouzlo, ochrana životního prostředí a spoustu dalších kladů má cestování po Chorvatsku na kole. Bezprostřední kontakt s okolím zdvojnásobí zážitek ze zdejší krásné přírody a zážitek se tak uchová na celý život. Kromě romantického pohledu na cestování na kole po chorvatské zemi, lze přičíst i pár nevýhod, které by vás ovšem od tohoto dobrodružství neměli odstrašit.

 

BBChorvatsko má jen málo značených cyklostezek, zdejší terén je hornatý a kopcovitý, takže je to pořádná fuška dostat se z jednoho bodu do druhého. Dalším faktorem, který neulehčuje cestu, je ten, že zdejší silnice nepatří mezi nejlepší na světě a tak často narazíte i na obrovské krátery a výmoly uprostřed silnice. Cestování pouze na kole, není úplně nejlepším doporučením, pokud nejste vyloženě dobrodružné povahy.

Ovšem jako doplněk k dovolené, je velmi užitečné. Pokud budete hledat místo, kde je velký počet cyklostezek, určitě musíte zamířit na západní pobřeží Istrie, kde se nachází dvě dlouhé cyklostezky, Poreč North/South a „Bike Eco Ride Vrsar. K dostání je i zdarma brožura Istria by bike. Další možností je Dalmácie, kde najdete šest oblastí cyklostezek. Pro všechny cyklostezky jsou zpracovány podrobné mapy a brožury, které vám zajistí pohodlnou cestu. V turistických oblastech jsou i kvalitní půjčovny kol, takže se nemusíte bát, že si nezajezdíte na kole.

Diplomatické zastoupení

Chorvatská republika je otevřenou zemí a udržuje diplomatické styky s velkým množstvím zemí. Více jak polovina zemí má v Chorvatsku své zastoupení a mezi ně patří i Česká republika. Sídlo českého velvyslanectví je v Zagrebu, Rijece a Splitu. V případě jakýkoliv potíží, se můžete kdykoliv obrátit na kterékoliv zastoupení a zdejší zaměstnanci vám pomůžou s vaším problémem.

Ohodnoťte
ČTĚTĚ:   I bez moře je Valpovo krásné město
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Úno 2014, Kategorie : Magazín