Cykloturistika v Chorvatsku na jaře


ubytování Chorvatsko

Jaro je tady a nás láká cykloturistika v Chorvatsku. Chorvatsko neznamená jen válet se celý den na pláži. Cykloturistika v Chorvatsku vám umožní vidět nádherné hory, malebné vesničky či například navštívit národní parky Paklenica, Plitvická jezera nebo Krka. Ideálním místem pro jarní cykloturistiku v Chorvatsku je Istrie.

Na kolech můžete v Chorvatsku navštívit malá městečka, skalní soutěsky i různé památky a parky. Doporučuje se jezdit na jaře, kdy nepanují taková horka. Nezapomeňte si přibalit vybavení pro případnou opravu kola. Kolo si můžete také zapůjčit za mírný poplatek.

Cykloturistika na Istrii

Oblíbené jsou cykloturistické trasy na Istrii, kde najdete 2 600 km vnitrozemních cyklostezek. Istrie má tak nejlépe vybudovanou, nejrozsáhlejší a nejhustší síť cyklistických stezek na celém Jadranu. Podél pobřeží je většina cyklistických stezek pro nenáročné, kde není potřeba zdolávat vysoká převýšení. Na cyklistickou túru dlouhou třicet kilometrů tak může vyrazit klidně celá rodina. Šotolinových cest je zde dost a doporučujeme si vzít horské/cross kolo. Istrie nabízí výživné kopce ve vnitrozemí a roviny podél pobřeží.

Další vyhledávané jsou cyklostezky v oblasti Kvarneru. Cyklostezky zde vedou po nádherných zákoutích, občas je třeba zdolat však velké výškové rozdíly.

Cykloturistika v Dalmácii na jaře

cykloturistika
V Dalmácii se pro cyklostezky využívají běžné silnice a makadamové cesty s vápencovým podkladem. Oblíbené jsou trasy na ostrovech Hvar, Brač, Šolta či Vis. Vnitrozemí ostrovů je spíše hornaté a stoupání od moře je i několik set metrů. Kochat se pak můžete nádherným výhledem na moře a ostrovy v blízkém okolí. Makarská riviéra má desítky lehkých i náročnějších cyklotras. Zaujmout vás může i trasa na nejvyšší horu Biokova sv. Jure s převýšením 1760 m.

Cykloturistika v Chorvatsku na jaře má své kouzlo. Jarní příroda je plná barev, vůní, kvetoucích stromů a keřů, nejsou zde tak vysoké teploty. Můžete vidět mnoho květů čilimníků, vlčích máků, na ostrově Hvar zase fialovou šalvěj, která roste po celém ostrově a po ní hned levandule. Koupání v moři je možné i na jaře, ačkoliv nemá ještě tu správnou teplotu. Na ostrově Vis vás nadchne vůně růží a jasmínů, dozrávající citroníky. Krajinu Chorvatska a jeho krásy budete na kole vnímat zcela jinak, stejně jako přátelské obyvatele, kteří vás rádi při dlouhých cestách pozvou na skleničku dobrého pití a lahodné jídlo.

ČTĚTĚ:   Co a jak při cestě k moři

Cena za půjčení jízdního kola na 1 hodinu se pohybuje kolem 20 kun, na 1 den kolem 100 kun. Půjčení kvalitního horského kola stojí na půl dne přibližně 15 EUR, na 1 týden 80 EUR.


cykloturistika chorvatsko
Cyklistika v Chorvatsku

Cykloturistika v Chorvatsku na jaře
5 (100%) 2 hlas[ů]

2 Responses to Cykloturistika v Chorvatsku na jaře

  1. Michal Maros

    Chystam sa uz peknych par rokov dat BA-Bošana na bicykli, stale to niak nevychadza.. Dufam ze raz sa mi to podari

  2. Alena Zikanova

    Chorvatsko je moje srdeční láska, ráda tam jezdím.

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Bře 2016, Kategorie : Aktuality z Chorvatska