Dalmácie v rozmachu


ubytování Chorvatsko

Pokud bychom hledali nejvyhledávanější oblast Chorvatska, určitě by to byla Dalmácie. Ve 20. století v 90. letech, zde turistický a cestovní ruch upadl z důvody probíhající války, jen několik let po ukončení opět Dalmácie překypuje energií a lidmi, kteří sem každoročně jezdí na dovolenou.

Není se čemu divit, Dalmácie svojí divokou přírodou, romantickými zálivy, opuštěnými ostrovy, bílými plážemi a nádhernými městy, patří mezi nejkrásnější turistické destinace v Chorvatsku a i v Evropě. Díky dřívějším vztahům s Itálií se je zde vidět na každém kroku mix chorvatské a italské kultury, které se zde promítá.

11Od prvního století před Kristem si svojí moc v Dalmácii držela římská velmoc, která porazila místní kmeny Dalmatů a Liburnů. Následnou moc svým příchodem rozmetali kmeny z Asie a Slovanské kmeny v sedmém století. Během tohoto období byla oblast sužována častými válkami až do roku 915, kdy chorvatští králové založili nový stát, který požehnal sám papež. Během vlády chorvatských králů, zde bylo vybudováno mnoho krásných staveb, jako jsou kostely, katedrály, zdobené radnice, hradby či brány.

Období prosperity pokračovalo i po pádu chorvatského knížectví a připojení Dalmácie k Uhrám ve 12. století. O 200 let později prodal zdejší ostrovy Zikmund Lucemburský Benátkám. Následně v 16. století se po celé Dalmácie rozmohlo umění, architektura, malířství a jiné renesanční výkvěty té doby. Během celého roku je Dalmácie úžasným místem. Obzvláště pak v období jara, před příchodem turistické sezóny, lze považovat Dalmácii za jedno z nejkrásnějších míst v Evropě. Celou Dalmácii protíná silnice, která vede kolem Pagu poblíž Zadaru, Splitu až k romantickému Mljetu, který se pyšně tyčí z moře. Dalmácie je jedním z kouzelných míst, které se v Chorvatsku vyskytují a zdejší okolní příroda vás jistě okouzlí.

Ohodnoťte
ČTĚTĚ:   Hydroplánem z pevniny na chorvatské ostrovy
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Bře 2014, Kategorie : Magazín