Další dobrý důvod, proč navštívit Omiš!


ubytování Chorvatsko

Místo proslulé svou pirátskou minulostí, Omiš ve střední Dalmácii, je cílem mnoha turistů. Na své si přijdu ti, kdo mají rádi historii i ti, kteří si libují v raftech nebo upřednostňují plážový relax. Všechny bez rozdílu ale jistě nadchne novinka v podobě nově otevřeného baru s opravdu luxusními výhledy!

Letní zahrádky a venkovní bary vyhledáváme v parných dnech všichni. Příjemné osvěžení navíc podtržené překrásným okolím můžete nyní v Omiši zažívat na střeše nového baru Eol. Kouzelná terasa Eol Rooftop baru je místo, které byste tady rozhodně měli navštívit!

Eol_Omiš

Na ranní kávu nebo večerní koktejl

Bar, který získal svůj název po řeckém bohu větru Eolovi, se stane jistě populárním místem letní sezóny. Otevírá brzy a zavírá pozdě, takže ho můžete využít na příjemné posezení u ranní kávy, nebo se tu můžete osvěžit fresh juicem během dne. Nádhernou řeku Cetinu, která zde vytvořila hluboké koryto, budete mít jako na dlani a výhled na okolní hory obklopující město Omiš bude nezapomenutelným zážitkem.

Během letní sezóny se tu budou konat různé party s Djs, kteří večery zpříjemní dobrou hudbou, a koktejly, které přispějí k vaší pohodové letní náladě.

Chorvatsko už dávno není o paštikách a vychlazené Plzni!

Chorvatsko si už čeští turisté zdaleka nevybírají jako svou letní destinaci jenom proto, že je levné a že je blízko, i když i to je samozřejmě velká výhoda. Už dávno všichni netrávíme večery venku před svým stanem s vychlazenou Plzní dovezenou z Čech a s chlebem namazaným paštikou. Objevujeme rádi nová místa a o dovolených si také chceme trochu vyhodit z kopýtka. V Chorvatsku rostou nové a moderní podniky jako houby po dešti, a to je dobře. Tato země už pomalu dosahuje v turistické oblasti takové úrovně jako třeba Itálie nebo jiné bohatší země.

ČTĚTĚ:   V Šibeniku se po 2 letech otevírá veřejnosti pevnost sv. Mikuláše

Omiš

Jak už bylo řečeno, Omiš je nádherné místo, kam se mnoho lidí znovu a znovu vrací a otevření tohoto nového baru je jen přirozeným vyústěním tohoto faktu. V Omiši je spoustu možností ubytování a můžete si vybrat z mnoha soukromých apartmánů, které stále více získávají na popularitě.

Omiš má nádherné pláže

Každý do Chorvatska jezdí především za mořem. Omiš leží na pobřeží, takže si můžete jisti, že si tady tu svou nejoblíbenější pláž snadno najdete. Přímo v Omiši leží písečná veřejná pláž se spoustou restaurací, kaváren a obchodů. Je dlouhá přibližně jeden kilometr a vhodná pro děti.

V samém centru města, v části zvané Punta, můžete zajít na pláž Velika Plaža. I ta je vhodná pro děti. Na své si tu přijdou ale také milovníci sportovních aktivit – můžete si zahrát fotbal, volejbal nebo si vyzkoušet vodní sporty. Pro lenošení na pláži jsou k dispozici lehátka i slunečníky.

Omiš pláž

10 minut chůze z centra města leží oblázková pláž Slavinj, která je lemovaná borovicemi. Několik metrů od ní stojí františkánský klášter z 18. století a tato pláž je považovaná za jedno z nejstarších míst ke koupání v této oblasti. Hned vedle Slavinj, mezi Omišem a Nemirou, leží pláž Brzet s pozvolným vstupem do moře. Najdete tu restaurace i bary.

Až vám bude nesnesitelné horko, vyjeďte na výlet na Omiškou riviéru. Konkrétně vám doporučujeme překrásnou zátoku Vruja, kterou najdete mezi městy Pisak a Brela. Je tu několik oblázkových pláží a mořskou vodu ochlazují sladkovodní prameny. Takže i v tom největším parnu se tady vždycky příjemně osvěžíte!

levné apartmány Omiš
Ubytování v Omiši

7 Responses to Další dobrý důvod, proč navštívit Omiš!

 1. Šárka Petruželová

  Do Omiše razíme 5.8 ❤️ s Marek Petružela

 2. Emilie Kyselá

  Miluji Omiš,je to moje srdcovka

 3. Patrik Baník

  v Omiši som ešte nebol ale na poloostrove Pelješac v stredisku Orebič a takisto som navštivil ostrov Korčula nadhera niečo ako cele Chorvatsko dufam že na buduci rok znova navštivim tuto krasnu krajinu

 4. Jiří Gerlich

  Za mě ne,staci mi jen kdyz omisem projizdime,moc rušno,restaurace hned u rusne cesty,apartmány přes cestu.Město a okolí hezké,ale jen na výlet.

 5. Hana Hovorková

  naše srdcovka letos po 5 letech znova a to uz po 18, ale my bydlime kousek pred městečkem. Do Omise na zmrzku

 6. Hana Kkédlová

  My jsme v Lisičině u Omiše. Je to severní část města oddělená horami. Je tam naprostý klid. Jen na pláž je to dál, asi 10min. To si vynahradíme zmrzlinou 🙂

 7. Jaroslav Pém

  Hana Kkédlová a nejen zmrzlinou,ale i jiným dobrým jídlem a ovocem a krásným mořem.

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvn 2018, Kategorie : Chorvatsko, Jižní Dalmácie - Split