Dingač – Borak


ubytování Chorvatsko

Dingač – Borak je kouzelné místo, které objevíte, vydáte-li se do střední části západního pobřeží poloostrova Pelješac. Jedná se o zapomenuté místo, které však produkuje jedno z nejproslulejších vín v celém Chorvatsku.

Mezi vinicemi nalezneme první vesničku, která nese jméno Borak. Zde se můžete ubytovat v privátních apartmánech, ve třípatrovém domě. Jeho kouzlo spočívá v umístění přímo mezi vinicemi, takže vás bude vždy oblažovat nádherné jižní slunce. Pokud sejdete několik metrů pod vinice, narazíte zde na krásnou oblázkovou pláž, která se otevírá do širého moře. V Boraku můžete narazit na celoročně otevřené dvě restaurace a jeden obchod se základními potravinami. Samozřejmostí je také stánek se skvělou zmrzlinou.

Nejbližší civilizaci naleznete ve městě Potomje, kde nalezneme poštu, banku, větší obchod s potravinami a benzínovou pumpu. V okolí Boraku nalezneme také několik přístavů, jako například Trstenik, Trpanje či Orebič, ze kterého se dá cestovat až na ostrov Korčula.


2150361Velmi pěkné okolí celé této oblasti přímo láká k pěší turistice, která je zde také velmi populární. Na své si však přijdou i milovníci horských kol, kteří mohou probádat úplně celý Pelješac. A ten, kdo dává přednost mořskému dnu, také nepřijde zkrátka. Možností, kde se potápět, nebo alespoň šnorchlovat, je zde spousty.

Díky umístění této destinace se dá naplánovat celodenní výlet například do Cavtatu, Dubrovniku, na ostrov Korčula, Loviště či do přístavu Trsteno. Nejkrásnějším městem však označujeme historickou Kunu, popřípadě celodenní výlet do Černé Hory do měst Kotor a Budva.

Zkrátka možností kam vyrazit je mnoho a záleží jen na vás, zdali si chcete vychutnávat krásy Boraku jako takového, nebo se vydáte prozkoumávat celý poloostrov. Jisté však máte to, že ať se vydáte kam chcete, všude se vám bude moc líbit a zažijete zde krásnou dovolenou.

ubytování Dingač
Levné apartmány v DingačiKlikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Říj 2014, Kategorie : Magazín