Do Chorvatska bez pasů a hraničních kontrol


ubytování Chorvatsko

Od 1. ledna 2023 se ruší hraniční kontroly při vjezdu do Chorvatska ! Už žádné čekání na hranicích, žádné kontroly pasů či občanek.

chorvatsko schengen pasy

Chorvatsko se přijetí dočkalo a Evropská komise potvrdila, že země splňuje podmínky pro vstup do zóny bez klasických hranic. Ten se nakonec stane skutečností současně s dalším významným krokem v evropské integraci země, tedy přijetím eura. Zavedení společné měny v Chorvatsku odsouhlasili unijní ministři financí v červenci.

Od 1.1.20203 se tedy v Chorvatsku platí EURem a při vstupu nebudou žádné kontroly.

Chorvatsko se stane 27. členem schengenského prostoru, který aktuálně tvoří 22 států EU a čtyři mimounijní země: Island, Norsko, Švýcarsko a Lichtenštejnsko. Připojení k Schengenu je pro členské země EU povinností, přičemž vstup nové země vyžaduje jednomyslný souhlas unijních států, které už součástí prostoru jsou.

Pro české občany, pro které je Chorvatsko tou nejoblíbenější letní destinací, to znamená velkou úlevu, znamená to cestování bez pasu, znamená to cestování bez hraničních kontrol. Plynulý přechod hranic Chorvatsko pro české turisty ještě více zatraktivní.
Turisté ušetří palivo i čas, který trávili na hranicích. Mnohdy přitom ve vrcholné sezoně šlo i o několik hodin.
Lze čekat i mírně zesílený zájem o nákup chorvatských nemovitostí Evropany a čilejší ekonomickou spolupráci mezi firmami a občany ve slovinských, maďarských, italských a rakouských regionech poblíž hranic.

Chorvatsku přijetí do Schengenu prospěje i jako další oficiální razítko stvrzující sílu jeho veřejných institucí. „Na rozdíl od Bulharska a Rumunska, které na přijetí čekají podstatně déle, se Chorvatsko prezentuje jako vzorný stát, který si dokáže důsledně plnit své domácí úkoly. To jej činí v očích ostatních zemí důvěryhodnější destinací i pro obchod či investice,“ dodal Hradil.

Důležité také je, že kontroly zmizí ještě před počátkem letní sezony. Z pohledu obchodní bilance bude země profitovat zvláště na otevření hranice do Slovinska a Itálie. Do každé z těchto zemí míří 12 procent exportu Chorvatska.

ČTĚTĚ:   Příprava na pobyt v Chorvatsku

Hned od začátku roku začíná období zvýšených poptávek po ubytování v Chorvatsku, takže nezmeškejte a také poptejte nezávazně svůj apartmán v Chorvatsku přímo do majitelů na webu www.UBYTOVANIvCHORVATSKU.cz

Do Chorvatska bez pasů a hraničních kontrol
5 (100%) 1 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Pro 2022, Kategorie : Chorvatsko