Do Chorvatska i v zimě – objevte krásy Dubrovníku


ubytování Chorvatsko

Nejstarší a pravděpodobně nejznámější francouzský deník „L’Figaro“ nedávno uveřejnil článek o šesti atraktivních destinacích ve Středomoří, které stojí za to navštívit v průběhu zimních měsíců. Tyto destinace ještě nebyly zcela „objeveny“. Patří k nim město Dubrovník, jehož fotografie zdobí titulní stránku a ilustrují celý článek.

V letošním roce provozuje chorvatský letecký přepravce „Croatia Airlines“ po celou zimu lety na lince Dubrovník – Paříž. Byla by škoda nevyužít možnosti přímého spojení a nenavštívit město, „ve kterém v letošním roce pobýval milión turistů“, tvrdí autor článku v listě „Le Figaro“. Vzhledem k tomu, že letní sezóna již skončila a podzimní teploty se pohybují od 14 do 19 stupňů, turisté si ještě mohou užívat procházek po městě, prohlídek památek, návštěv muzeí, restaurací a barů, které jsou nadále v provozu.

Kromě Dubrovníku doporučuje autor článku ve francouzských novinách návštěvu italských měst Terst a Neapol, španělské Valencie, města Bonifacia na Korsice a marockého Tangeru.


„Dubrovník v zimě“ skoro současně pochválily také francouzské odborné noviny „Le Quotidien du Tourisme“, které jej zařadily na patnácté místo na žebříčku atraktivních zimních destinací, přičemž ve svém článku zdůraznily, že je to překvapující. V minulém roce se totiž Dubrovník neumístil ani mezi první stovkou doporučených zimních turistických destinací.

zdroj: Chorvatské turistické sdružení

Ubytování v Dubrovníku a okolí

Ohodnoťte
ČTĚTĚ:   Lepší informace na letišti Záhřeb
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Pro 2011, Kategorie : Aktuality z Chorvatska, Chorvatsko